Przedsiębiorstwa oferujące szalunki do wynajęcia

Przedsiębiorstwa oferujące szalunki do wynajęcia

25 listopada 2019 Budowa 0

 

Czy prowadzenie firmy, która oferuje szalunki do wynajęcia jest opłacalne? Odpowiedź od razu powinna brzmieć „tak”. Oczywiście są sezony, w których praca idzie lepiej i są takie, w których znacznie trudniej jest zapewnić odpowiednią logistykę. Ocieplenie klimatu z pewnością sprzyja realizacji prac na stale równym poziome w okresie całego roku kalendarzowego. W jaki sposób w takim razie działają takie przedsiębiorstwa i jakie warunki trzeba spełnić, aby realizowane prace przynosiły zyski?

Wynajmowanie szalunków do wykopów

szalunki do wynajęciaPrzede wszystkim warto zauważyć, że aby oferowany wynajem szalunków był opłacalny, konieczne jest rozbudowanie oferty. Nie chodzi tylko o ilość konkretnych elementów – choć i to jest ważne, bo budowy mają różną powierzchnię. Najważniejsze jest to, aby dysponować systemami, które będzie można dopasować w zależności od warunków gruntowych. Może wydawać się to oczywiste, jednak jeśli dane przedsiębiorstwo zajmuje się tylko i wyłącznie wynajmowaniem jakichś elementów jego oferta musi być zróżnicowana i kompleksowa. Zdarzają się przecież budowy, na których warunki gruntowe są bardzo zróżnicowane, przez co trzeba stosować kilka typów szalunków. Bardzo istotne jest także to, aby odpowiednio zarządzać logistyką. Dostawy, naprawy, wynajmy, ich przedłużanie czy szybsze zdawanie elementów – wszystkie te sytuacje pojawiają się właściwie na co dzień. I wcale to nie dziwi, ponieważ budowlany proces inwestycyjny, a dokładnie jego przebieg, mają bardzo wiele zależności i czynników, które wpływają na powstawanie zmian koncepcyjnych dotyczących ich realizacji. Szalunki do wynajęcia muszą także być w dobrym stanie technicznym. Klient, który decyduje się na ich wypożyczenie robi to właśnie po to, żeby nie martwić się naprawami, serwisowaniem czy wymianą detali na nowe. Dobry stan techniczny to nie tylko zadowolenie klienta, ale również zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom znajdującym się na dnie wykopu i pogrążonym w wykonywaniu swoich obowiązków. Dlatego jeśli taka firma chce się utrzymać i być konkurencyjna, konieczne jest przeprowadzanie regularnych konserwacji wynajmowanego sprzętu.

Niezwykle istotne jest także to, aby dysponować własnym transportem oraz wykwalifikowanym personelem. Klienci korzystają z usług zewnętrznych najczęściej po to, aby zminimalizować koszty i nie musieć przejmować się realizacją pewnych punktów znajdujących się w harmonogramie. Dobry przedsiębiorca powinien wychodzić naprzeciw takim oczekiwaniom i dopasowywać zakres swoich działań do potrzeb rynkowych.