Przeciski kretem

Bardzo często wykonawcy instalacji wodno-kanalizacyjnych, energetycznych, gazowych oraz teleinformatycznych, muszą położyć swoją instalację, wykorzystując metodę bezwykopową, aby nie ingerować w obecną infrastrukturę. W takiej sytuacji pomocne okażą się przeciski pneumatyczne. Dzięki nim nie jest konieczne wykonywanie wykopu wzdłuż całej zaplanowanej instalacji.
Jak wykonać przecisk?
Dzięki tej innowacyjnej technologii, pozostaje tylko wykonanie dwóch wykopów startowego, od którego planuje się położyć całą instalację i końcowego, w którym przewidywany jest koniec danej instalacji. Krety wykorzystywane są najczęściej do zamieszczenia instalacji pod wszystkimi powierzchniami dróg, chodników i pozostałych ciągów komunikacyjnych. Tak więc pneumatyczne przeciski pod drogami pozwalają na realizację prac, nie wymagając tym samym częściowej rozbiórki drogi, która już istnieje i kolejnego jej zrekonstruowania, po skończeniu instalacyjnych czynności. Dzięki takiemu rozwiązaniu można osiągnąć zdecydowaną oszczędność. Co więcej, instalacje wykonane sposobem bezwykopowym nie przynoszą strat. Nie wpływają zbytnio niekorzystnie na bliskie otoczenie – brak jest korków komunikacyjnych, zbytniego natężenia hałasu oraz nie trzeba planować objazdu. Najbardziej docenianą kwestią przez kierowców jest bez wątpienia to, że powierzchnia drogi zostaje nie tknięta. Przeciski pneumatyczne bardzo często robione są na niewielkich odcinkach, zwykle do 10 m. Jednak dla osób, które po raz pierwszy użytkują sprzęt, jakim jest kret, może być potrzebna platforma startowa. To proste w obsłudze urządzenie, które upraszcza celowanie. Celowanie wykonywane jest już za pomocą zestawu optycznego, który składa się z lunety i tyczki namiarowej. Maszyny, które są dobre i celne nie będą miały jednak problemów, aby sprostać dłuższym odległościom, które mierzą ponad 30 metrów. Podstawowy zestaw kreta pozwala na wykonanie niezależnego przecisku pneumatycznego, zaczynając na wykopie startowym, a kończąc na wykopie docelowym. Zestaw podstawowy składa się z kreta pneumatycznego, stacji sterującej, węża pneumatycznego, narzędzi i materiałów eksploatacyjnych.
Niemniej jednak do realizacji pracy przeciskowej w niełatwych warunkach gruntowych, potrzebna jest ogromna wiedza i doświadczenie. Osoby nieobyte w pracach ziemnych mogą mieć z tym problem. N rynku znajdziemy wiele poradników dedykowanych technikom bezwykopowym, z kolei Internet posiada wiele artykułów na ten temat. Warto również pomyśleć o szkoleniach z zakresu budowy, obsługi, konserwacji oraz samej pracy sprzętem przeciskowym. Z pewnością ułatwią poprawne wykonanie prac.
Najnowsze komentarze