Profesjonalne wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów

11 sierpnia 2021 Sport i zdrowie 0

Zabiegi profesjonalnego wybielania zębów wykonywane w gabinecie stomatologicznym są coraz popularniej wybierane. Dla wielu osób czynnikiem powodującym wątpliwości jest wysoka cena. Nie warto się jednak obawiać, warto poznać wady oraz zalety takiego zabiegu, aby mieć świadomość z jakich czynników wynika koszt. W czasie pierwszej wizyty dodatkowo dentysta sprawdza stan uzębienia oraz dobiera odpowiednią metodę wybielania zębów, która najlepiej się sprawdzi się u danej osoby. Jak dalej przebiega proces wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Korzystamy z usługi wybielania zębów

wybielanie zębów bielskoW czasie pierwszej wizyty, oprócz doboru odpowiedniej metody wybielania, stomatolog jednocześnie ustala harmonogram leczenia ewentualnych ubytków oraz oczyszczania zębów z kamienia nazębnego. Gdy zainteresuje nas wybielanie zębów bielsko jest odpowiednim miejscem do skorzystania z zabiegu. Pierwszą z metod dostępnych w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych jest metoda nakładkowa. W przypadku zdecydowania się na taką metodę, stomatolog pobierze wycisk zębów, na podstawie którego stworzy indywidualnie dopasowaną szynę wielokrotnego użytku. W czasie kolejnej wizyty sprawdza, czy nakładki w sposób idealny przylegają do uzębienia, dzięki czemu substancje aktywne nie będą podrażniały dziąseł oraz błon śluzowych. Dodatkowo do wykonania takiego wybielania niezbędny jest odpowiednio dobrany środek wybielający, najczęściej jest to nadtlenek karbamidu albo wodoru o konkretnym stężeniu. Wypełnioną żelem szynę zakłada się przez okres od jednego do dwóch tygodni, na kilka godzin dziennie albo na noc. Kuracja może być powtarzana pod nadzorem stomatologa co kilka do kilkunastu miesięcy. Dodatkowo w czasie stosowania tej metody wybielania oraz niedługo po warto dbać o stosowanie białej diety, która będzie działać wspomagająco na zabieg. Dzięki temu efekt wybielania będzie dłużej się utrzymywał i będzie bardziej widoczny.

Drugą metodą wybielania zębów, jaka jest dostępna w gabinetach stomatologicznych jest wybielanie lampą albo laserem. W takim przypadku stomatolog smaruje zęby substancją aktywną i ją naświetla, jednocześnie utleniając powierzchnię szkliwa. Metoda ta jest stosowana w przypadku osób, które oczekują wyjątkowo szybkich efektów, które można zauważyć od razu po wyjściu z gabinetu stomatologicznego. Lista zalet takich zabiegów i obejmuje pewność prawidłowości przebiegu wybielania, możliwość uzyskania efektu nawet podczas jednej wizyty, jak również zastosowanie substancji aktywnych najwyższej jakości.