Profesjonalne sesje dziecięce

Profesjonalne sesje dziecięce

15 września 2020 Fotografia i sztuka 0

Fotografia od dziecka była moją pasją. Zaczęło się to wszystko wtedy, kiedy skończyłam dziesięć lat i dostałam od mojego kochanego dziadka w prezencie urodzinowym wspaniałą aparat – lustrzankę. dziadek był zapalonym fotografikiem i chciał zarazić mnie swoją pasją. Nauczył mnie wszystkiego, co sam umiał o robieniu zdjęć, do dzisiaj pamiętam cudowne spędzone z nim chwile w ciemni fotograficznej i magiczne efekty naszych działań. Nie widziałam dla siebie innej przyszłości niż przyszłość profesjonalnego fotografika.

Ciekawe sesje fotograficzne dziecięce

fotografia dziecięca w WarszawieNa studia wybrałam się na Akademię Sztuk Pięknych, gdzie z zapałem studiowałam fotografikę i robiłam coraz lepsze, coraz bardziej wyrafinowane i artystyczne zdjęcia. Byłam jedną z najlepszych studentek na roku, moi profesorowie bardzo mnie chwalili i wiązali ze mną ogromne nadzieje. Niestety po skończeniu studiów zderzyłam się z twardą rzeczywistością, w której było bardzo małe zapotrzebowanie na artystyczne zdjęcia. Musiałam znaleźć jakiś sposób, aby robić to, co kocham, a jednocześnie zarabiać na tym pieniądze. Postanowiłam zostać fotografikiem dziecięcym. Dzieci są bardzo wdzięcznym obiektem zdjęć i okazało się, że jest całkiem duże zapotrzebowanie na tego typu zdjęcia. Fotografia dziecięca w Warszawie w owym czasie nie była zbyt rozwinięta, bardzo niewielu fotografików specjalizowało się w tym typie zdjęć. Po prostu trafiłam w niszę. Już wkrótce byłam jednym z najbardziej pożądanych fotografików dziecięcych. Miałam tak wiele zleceń, że w pewnym momencie przestałam już się wyrabiać i musiałam zatrudnić kilkoro pomocników. Mój zakład fotograficzny rozwijał się bardzo dynamicznie. Na epwno była w tym spora zasługa mojego podejścia do dzieci, a także tego, ze najzwyczajniej w świecie byłam całkiem dobra w robieniu zdjęć. Być może moje sesje nie należały do najtańszych, ale oferowałam moim klientom usługi bardzo wysokiej jakości, dlatego też na brak klientów nie narzekałam. Robione przeze mnie zdjęcia stanowiły i nadal stanowią wspaniała pamiątkę.

W ostatnich czasach fotografia dziecięca stała się bardzo popularna. Coraz więcej rodziców chętnie zapłaci całkiem okrągła sumkę za profesjonalną sesję fotograficzna swojej pociechy lub pociech, takie zdjęcia będą potem stanowić doskonałą pamiątkę. Ponadto każdy przecież chce mieć pamiątkowe zdjęcie swojego dziecka z przedszkola czy ze szkoły, dzieci potem będą do tych zdjęć powracać z nostalgią. To wszystko sprawia, że fotografowie dziecięcy są obecnie bardzo rozchwytywani.