Profesjonalne projektowanie wnętrz

Profesjonalne projektowanie wnętrz

19 stycznia 2021 Dom / Ogród 0

Zawód projektanta wnętrz zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Nic w tym jednak dziwnego – współcześni Polacy przywiązują dużą wagę do gustownie zaaranżowanych przestrzeni, pragną mieszkać piękniej i bardziej funkcjonalnie. Doświadczony projektant często zatem okazuje się niezbędny – zwłaszcza, jeśli przestrzeń mieszkalna jest niełatwa do urządzenia. Obecnie projektanta wnętrz można znaleźć już w każdym mieście w Polsce, w tym w Poznaniu.

Jak znaleźć właściwą osobę do projektowania?

wyjątkowo dobry projektant wnętrz - PoznańPo pierwsze, należy pamiętać, że zawsze trzeba zapytać projektanta o jego kompetencje, czyli studia i ukończone kursy. Obecnie niemal każdy może ukończyć dodatkowe studium aranżacji wnętrz, które bardzo często nie wystarcza, aby projektować pięknie, stylowo i ergonomicznie. Aby dodatkowo poznać możliwości projektanta, warto zapytać go o indywidualną ofertę oraz wstępny plan, według którego będzie przebiegała współpraca. Najlepiej, aby znalazł się w nim podpunkt, w którym projektant zobowiązuje się do wykonania projektu koncepcyjnego, czyli rozrysowania ścian i wyposażenia na płaskim rzucie, wizualizacji komputerowej projektowanych wnętrz, a także rysunków technicznych dla wykonawcy. Należy dowiedzieć się, czy projektant zajmuje się również dekoracją wnętrz, czyli nie tylko zaplanowaniem układu pomieszczeń, rozmieszczeniem gniazdek elektrycznych czy zaprojektowaniem zabudowy kuchennej, ale również ustawieniem mebli, ustaleniem kolorystyki wnętrza oraz dobraniem oświetlenia i odpowiednich dodatków. Jeśli interesuje nas wyjątkowo dobry projektant wnętrz – Poznań to miasto, gdzie z pewnością znajdziemy wielu profesjonalistów. Niemniej jednak, warto wcześniej zapytać o portfolio, ponieważ jest ono jedną z najważniejszych kwestii. Po pierwsze, świadczy ono o doświadczeniu projektanta, a także pokazuje jego polot, pomysłowość i nieszablonowe podejście do tematu. Oprócz tego, można z łatwością zorientować się w jakiej stylistyce projektant porusza się najchętniej. Oczywiście, profesjonalista powinien być wszechstronny, jednak nie dziwi fakt, że niektórym osobom bliższa jest chłodna, minimalistyczna estetyka industrialna, innym natomiast, sielskie, ciepłe koncepty rustykalne. Ogromną zaletą młodych, ale wykształconych projektantów, jest świeże spojrzenie na projektowanie wnętrz oraz brak jakichkolwiek obaw przed wprowadzaniem niebanalnych, nowatorskich rozwiązań. Aranżowanie przestrzeni to dla młodych projektantów praca i pasja jednocześnie. Oprócz tego, młody projektant wnętrz jest bardzo elastyczny i świetnie zorientowany w bieżących trendach – z przyjemnością wychodzi poza utarte schematy wnętrzarskie i chętnie łączy ponadczasowe rozwiązania z aktualnymi tendencjami.

Chcąc skorzystać z usług projektanta wnętrz warto kierować się rekomendacjami rodziny, przyjaciół czy znajomych, którzy są zadowoleni ze współpracy ze specjalistą. Oprócz tego, możemy przekonać się na własne oczy, jak konkretny projektant poradził sobie z wyzwaniem. Poza poleceniem od osób bliskich, zawsze warto poszukać dobrego projektanta w Internecie. Najbardziej miarodajne są oczywiście obiektywne opinie oraz rankingi.