Profesjonalne pomieszczeń lekarskich

Profesjonalne pomieszczeń lekarskich

10 czerwca 2021 Trendy i inspiracje 0

Szeroka gama oferowanych usług przez projektantów gabinetów lekarskich to kompleksowe aranżacje wnętrz.  Aby przychodnia lekarska mogła naprawdę być prawdziwą przychodnią, bardzo ważne zaprojektowanie jej zgodnie z obowiązującymi normami i wymogami stawianymi, które stawia sanepid, więc jest to bardzo istotne.

Jak projektuje się gabinety lekarskie?

projektowanie wnętrz gabinetów lekarskichProfesjonaliści, którzy projektują wnętrza gabinetów lekarskich specjalizują się w  tworzeniu praktycznych,  medycznych placówek. Wśród zrealizowanych projektów, na swoim koncie mają również projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Aranżowanie wnętrza gabinetu lekarskiego zawsze rozpoczyna się od ustalenia z zainteresowanym, jaki będzie to dokładnie typ gabinetu. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ pozwala na skrupulatne i przemyślane zaaranżowanie całej przestrzeni. Inaczej projektuje się gabinet, w którym będzie przyjmował lekarz stomatolog, a inaczej urządza się wnętrze, w którym będą przyjmowani mali pacjenci przez pediatrę. Aranżacja wnętrza kliniki czy gabinetu lekarskiego jest przygotowywana w ten sposób, że zawsze profesjonaliści starają się jak najlepiej wczuć w rolę pacjenta. Odwiedzając placówkę medyczną, najpierw  zainteresowany wchodzi do recepcji i to jej trzeba poświęcić uwagę.  Warto wiedzieć, że  pacjenci zwracają szczególną uwagę na wnętrze, dlatego powinno być zaprojektowane tak, by utrzymywanie w nim porządku było nie tylko łatwe, ale i jak najłatwiejsze. Dopiero po odwiedzeniu recepcji, pacjent kieruje się do gabinetu. Dokładać się powinno wszelkich starań, aby projektowanie wnętrza gabinetów było realizowane przez najlepszych architektów w myśl najważniejszych zasad funkcjonalności, ergonomii oraz estetyki. Kiedy chcemy zaprojektować funkcjonalne wnętrze kliniki, gabinetu czy poradni medycznej, należy przede wszystkim wyodrębnić takie pomieszczenia, jak: poczekalnia, przestrzeń socjalna oraz główny gabinet. Praktyczny gabinet lekarski  musi  mieć powierzchnię min. 12 m2. W kwestii gabinetu lekarza rodzinnego, to jego powierzchnia powinna wynosić co najmniej 15 m2, a w przypadku gabinetu stomatologicznego – min. 12 m2. Każdy dodatkowy fotel stomatologiczny wymaga przeznaczenia kolejnych 8 m2, projektanci muszą trzymać się tych wytycznych.

Jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz oraz gabinetów, zawsze powinniśmy kierować się określonymi normami, aby nie tylko sprostać indywidualnym oczekiwaniom klientów, ale także otrzymać zgodę sanpeidu i  tym samym we właściwym terminie otworzyć placówkę medyczną.