Produkowanie opakowań kartonowych

Produkowanie opakowań kartonowych

13 lutego 2019 Przemysł / Produkcja 0

Dziesięć lat temu otworzyłam firmę produkcyjną. Na dzień dzisiejszy zatrudniam ponad tysiąc pięciuset pracowników. Firma posiada dużą halę produkcyjną, dwa duże magazyny oraz biuro. Dwustu pracowników zajmuje się zamawianiem towarów. Najwięcej, bo aż dziewięciuset pracowników pracuje na hali produkcyjnej. Mam również grupkę liczącą czterysta osób, które zajmują się pakowaniem towaru oraz dostarczeniem go do hurtowni i klientów. Koszty utrzymania firmy są o wiele niższe niż zyski. Tak więc, wniosek jest jeden. Mianowicie, prowadzenie firmy jest dla mnie bardzo opłacalne.  

Linia produkcyjna opakowań kartonowych

produkcja opakowań kartonowych klapowychFirma, która założyłam była moim marzeniem z dzieciństwa. Zawsze chciałam mieć duża halę produkcyjną. Najgorszym problemem było zebranie funduszy na otwarcie. Chociaż jak się później okazało, ten problem dał się rozwiązać w bardzo prosty sposób. Po prostu poszłam do banku i wzięłam kredyt, który zaciągnęłam na okres dziesięciu lat. Tak się właśnie składa, że w tym roku zakończyłam jego spłatę. Wszystko, to co zarobię jest tylko i wyłącznie moim zyskiem. Moja firma zajmuje się produkcją i sprzedażą tego co wyprodukuję. Moja produkcja opakowań kartonowych klapowych nie należy do jakiś trudnych wyzwań. Na samym początku musze zaopatrywać się w materiał. Jest nim oczywiście celuloza. Pozyskuję ją z tartaków, które rozdrabniają drewno i pozyskują z niego właśnie tą celulozę. Następnie dowożona jest ona przez pracowników tartaku do mojego magazynu zaopatrzenia. Tam celuloza czeka na wyjście na linię produkcyjną. Pracownicy pobierają ja z tego magazynu dzielą na mniejsze i części i przystępują do pracy. Produkcja takich opakowań polega na tym, że kawałek celulozy kładziony jest na prasę i miażdżony a następnie wycinany jest odpowiedni kształt kartonu. Następnie cały materiał jest wyrównywany i odcinane są odstające części tak by krawędzie były równe i nie poszarpane. Następnie gotowy wycinek kartonu jest przewożony do specjalnego magazynu, w którym czeka już na zamówienie od klienta. 

Jak widać produkcja kartonów jest banalnie prosta i nie jest jakaś zbytnio kosztowna. W ciągu jednego dnia produkujemy około tysiąc szablonów kartonów z klapą. Klienci są bardzo zadowolenie z naszej produkcji. Twierdzą, że mamy bardzo ekologiczny towar o nieskomplikowanym wzorze. Co prawda sami musza składać karton, n ale oczywiści wiadomo, że gdybyśmy robili to my to nie mielibyśmy gdzie przechowywać pustych kartonów. Nasze produkty nie są jakoś zbytnio drogie a popyt na kartony zawsze będzie.