Pranie mebli – usługa

Pranie mebli – usługa

20 grudnia 2020 Motoryzacja i Transport 0

W każdym mieście istnieją firmy zajmujące się profesjonalnym i kompleksowym czyszczeniem dywanów oraz mebli oraz ich renowacją. Jest to bardzo rozchwytywana usługa, ponieważ sam proces usuwania trudnych zabrudzeń z mebli bywa dla zwykłego człowieka uciążliwy. Specjalne ekipy sprzątające pozwolą zainteresowanym odetchnąć z ulgą.

Czy warto oddać meble do prania? 

pranie mebliKażdy przypadek zabrudzenia jest inny. Zwykłe plamy powierzchniowe z kanapy powstałe przy rozlaniu kawy czy sosu zazwyczaj usuniemy gąbką lub ręcznikiem z dodatkiem octu. Natomiast jeśli chcemy pozbyć się zabrudzeń powstałych na przestrzeni lat z całej powierzchni mebla lub dodatkowo poddać go pewnej naprawie czy renowacji, to najlepiej oddać go w fachowe ręce. Pranie mebli zwykle odbywa się w specjalnie przystosowanej do tego przestrzeni firmy sprzątającej. Kanapę lub fotel należy dostarczyć na miejsce. Tam za odpowiednią opłatą zostaną poddane kompleksowemu czyszczeniu. Od nakładania preparatów usuwających zabrudzenia, po suszenie czy ozonowanie. W warunkach domowych na pewno nie będziemy w stanie tak dokładnie i całościowo wyczyścić mebla, więc jest to usługa w pewnym sensie luksusowa, ale też zaoszczędzi nam sporo czasu i energii. Do tego, co najważniejsze – mebel wróci do domu czysty i lśniący, wyglądem przypominający ten, który dopiero co zakupiliśmy. Wiele tego typu firm oferuje również dodatkowo transport poddanego usłudze mebla do pralni i z powrotem. Przy okazji warto też dopytać o rabat przy oddaniu do czyszczenia większej ilości przedmiotów domowego użytku. Może okazać się, że jeśli do kanapy i dwóch foteli dorzucimy dywan, to nagle cena stanie się o wiele korzystniejsza niż gdybyśmy prali rzeczy pojedynczo. Kolejną korzyścią z uprania mebli w pralni jest fakt, że w ten sposób usuniemy większość bakterii i roztoczy nagromadzonych na ich powierzchni latami… Następnym argumentem za tym, by powierzyć zadanie firmie jest to, że przecież z takich usług nie korzystamy często. Jeśli postawimy na jakość ich wykonania, to rezultaty pozostaną z nami na dłużej… 

Oczywiście, jeśli posiadamy w domu specjalistyczne preparaty i szampony do prania mebli, możemy sami podjąć się tego zadania, jednak pytanie brzmi, czy gra jest warta świeczki? Zajmie nam to o wiele więcej czasu, a posiadane tradycyjne sprzęty czyszczące mogą nie wystarczyć, by kompleksowo odświeżyć ulubiony mebel. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie porządne rozeznanie co do lokalnych firm oferujących usługę prania i czyszczenia mebli, porównanie cen i oddanie sprawy pod opiekę fachowców tej dziedziny.