Praktyczne podstawki pod wanienki

Praktyczne podstawki pod wanienki

29 marca 2019 Urządzanie wnętrz 0

Kiedy mamy pierwsze dziecko, to wszystko jest nowe i napawa nas lękiem i obawą, czy sobie poradzimy. Obecnie mamy dużo łatwiej niż nasze babcie, czy mamy, bo znajdziemy wszystkie niezbędne artykuły, które nam pomogą w opiece i pielęgnacji dziecka. Przeróżne wózki, łóżeczka, wanienki, czy zabawki o jakich my mogliśmy tylko marzyć. Dla świeżo upieczonych rodziców, zawsze najwięcej problemów stwarza pielęgnacja i pierwsza kąpiel.

Na czym ustawić wannę dla dziecka?

podstawka pod wanienkęSkóra noworodka i niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego wymaga szczególnej troski ze strony rodziców. Pomimo, że praca gruczołów łojowych na skórze malucha nie została jeszcze wyregulowana, to pocą się one tak samo intensywnie jak dorośli. W związku z tym, wymagają codziennej kąpieli. Jeżeli chcemy dziecko myć w jego pokoju, to przyda się nam podstawka pod wanienkę, gdyż ustawianie jej na stole, czy krzesłach się nie sprawdzi. Głównie chodzi o to, aby wanna znajdowała się na odpowiedniej wysokości względem wzrostu rodzica. Najwygodniej jest, kiedy dziecko mamy na wysokości pasa, bo możemy go swobodnie trzymać na ręce w wannie i nie musimy się schylać. Kąpanie dziecka w łazience w wanience włożonej do brodzika prysznica, lub do normalnej wanny, wymusza na nas zgiętą pozycję, a to jest bardzo niedobre dla naszych pleców. Stelaż do wanienki jest bardzo lekki, bo został wykonany z aluminiowych rurek, które cechują się dobrą wytrzymałością. Podstawka do wanienki jest w stanie z powodzeniem udźwignąć ciężar do czterdziestu kilogramów. Między krzyżującymi się nogami, znajduje się niewielka półka, a po bokach od wewnętrznej strony znajdują się specjalne uchwyty, które podtrzymują wanienkę i zapobiegają jej przemieszczaniu się. Niektóre podstawki posiadają niewielkie półki po spodem, na których możemy ułożyć najpotrzebniejsze przybory do mycia dziecka. Stelaż będzie nam służył tylko do momentu kiedy dziecko wyrośnie ze swojej wanienki i będziemy mogli je już kąpać w normalnej wannie dla dorosłych. Stelaż po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, więc zmieści się w każdym mieszaniu bez względu na metraż.

Młodzi i niedoświadczeni rodzice, chętnie korzystają z różnych udogodnień, które pomagają im w opiece nad maleństwem. Jego wielkość jest uniwersalna, a dzięki możliwości regulacji wysokości i szerokości, każda wanienka będzie pasowała. Podstawki do wanienek możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Jeżeli kupimy je w komplecie z wanienką, lub w zestawach kąpielowych, to na pewno zaoszczędzimy około piętnastu procent.