Potrzebowałam drewnianych żaluzji

Potrzebowałam drewnianych żaluzji

14 września 2021 Dom i wnętrza 0

Po wielu latach doczekałam się remontu w mieszkaniu. Oprócz wymienienie mebli i odmalowania ścian, zdecydowałam się również zamontować w oknach rolety. Takie przesłony okienne marzyły mi się już do dawna. Chciałam mieć eleganckie, drewniane żaluzje, które nie tylko będą chronić wnętrze mojego mieszkania przed słońcem, ale będą także elegancko wyglądały. W tym roku wreszcie miałam się ich doczekać. Remont zbliżał się już ku końcowi. Musiałam jeszcze tylko kupić i zamontować odpowiednie żaluzje.

Zalety drewnianych żaluzji

żaluzje drewniane z trójmiastaMoja przyjaciółka była zdziwiona, że zdecydowałam się na żaluzje drewniane z Trójmiasta. Wytłumaczyłam jej więc skąd taki wybór. Przede wszystkim drewniane żaluzje zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu we wnętrzu mieszkania panuje chłód i przyjemna temperatura nawet w najbardziej upalny, letni dzień, a jednocześnie nie jest duszno. To było dla mnie niezwykle istotne, ponieważ w pomieszczeniach, w których panował zaduch, zaraz robiło mi się słabo i bolała mnie głowa. Dodatkowo drewniane żaluzje, są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Bez żadnych dodatkowych napraw konserwujących, mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat. Co w porównaniu z ich niską, przystępną ceną, powoduje że inwestycja jest naprawdę opłacalna. Łatwo można je także utrzymać w czystości. Do czyszczenia drewnianych żaluzji wystarczy użyć wilgotnej szmatki. Zabrałam przyjaciółkę do dużego sklepu w Trójmieście, gdzie zamierzałam kupić żaluzje. Pokazałam jej, jaki model wybrałam. Były one akurat dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Sprzedawczyni zapewniła nas, że to bardzo często wybierany przez klientów model żaluzji drewnianych, ponieważ posiadają dwuletnią gwarancję od producenta i są bardzo proste w obsłudze. A co najważniejsze, można je bezinwazyjnie zamontować w oknach. Poprosiłam o odpowiednią ilość żaluzji we wskazanych przeze mnie rozmiarach. Ku zdziwieniu mojej przyjaciółki okazało się, że drewniane żaluzje występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Wybrałam takie, które najbardziej mi pasowały. To co dla mnie najważniejsze to fakt, że we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu żaluzje będą takie same. Dzięki temu pasowały one do aranżacji całego mieszkania. Jeszcze tego samego dnia zabrałam się za ich montaż. Przyjaciółka mi w tym pomogła. Byłam bardzo zadowolona z faktu, że wszystkie elementy montażowe do tych żaluzji znajdowały się już w komplecie i nie musiałam nic specjalnie dokupować. W oknach prezentowały się one znakomicie i spełniały swoją rolę.