Poszukiwania stylowych chodniczków

Poszukiwania stylowych chodniczków

9 lutego 2021 Dom i wnętrza 0

Niedawno wprowadziliśmy się z mężem do własnego domu na przedmieściach miasta. Mieszkanie było już niby urządzone, ale wciąż nie wykończyliśmy jeszcze wszystkich wnętrz. Długo zastanawiałam się na tym, jak urządzić korytarz między pierwszym piętrem a parterem. Ta część domu wydawała mi się najbardziej ponura i chłodna. Zimne, betonowe schody, metalowe poręcze i nie pomalowane jeszcze ściany. Zaprosiłam do mieszkania moją przyjaciółkę, która miała zmysł artystyczny. Doradziła mi ona świetne rozwiązanie.

Zdecydowałam się na stylowy chodniczek na schody

stylowe chodniczki na schodyWedług niej, dobrym rozwiązaniem byłyby stylowe chodniczki na schody. Uważała ona, że taki element wystroju wnętrza nada mu ciepła – w przenośni i dosłownie. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ przyjemniej jest stąpać po ciepłym chodniczku niż zimnych, betonowych schodach. Poza tym taki dywanik wystarczy raz na jakiś czas odkurzyć, a betonowe schody wymagają o wiele większej konserwacji jeżeli są odkryte i nic na nich nie leży. Jeszcze tego samego dnia udałyśmy się razem do sklepu z dywanami i wybrałyśmy dla mnie odpowiedni chodniczek. Muszę przyznać, że to było naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim udało nam się bez problemu znaleźć piękny, aksamitny chodnik na schody wykonany z antypoślizgowego materiału, który był dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Ja zdecydowałam się na jasną czerwień, ponieważ uznałam że taki ciepły kolor znakomicie rozświetli wnętrze mojego korytarza. Sprzedawczyni powiedziała nam, że jest to bardzo często wybierany przez klientów model chodnika, ponieważ łatwo się go odkurza, a w razie potrzeby można go także prać na mokro bez obaw, że się zniszczy lub zbutwieje. W dodatku był on dostępny w bardzo niskiej, promocyjnej cenie, dlatego nie wahałam się już dłużej i udałam się z nim do kasy. W domu szybko i sprawnie zamontowałyśmy go na schodach razem z przyjaciółką. Muszę przyznać, że efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Nie dość, że wnętrze korytarza zaczęło od razu lepiej wyglądać, to jeszcze w dodatku o wiele przyjemniej chodziło się po takich wyłożonych materiałem schodach. Byłam bardzo zadowolona również z tego, że zakupiony przeze mnie chodniczek okazał się wysokojakościowy. Łatwo można było go czyścić domowymi środkami czystości i nie musiałam kupować żadnej chemii do jego prania. Teraz, chodniczek ma już prawie rok, a ja jak do tej pory nie znalazłam na nim żadnej dziurki ani zaciągniętej niteczki.