Poszukiwania doświadczonego prawnika w Niemczech

Poszukiwania doświadczonego prawnika w Niemczech

24 listopada 2020 Finanse / Prawo 0

Uczęszczam do elitarnej, międzynarodowej, wyższej szkoły prawniczej. Byłam już na trzecim roku studiów i powoli zbliżał się czas praktyki studenckiej. Postanowiłam zaliczyć ją już w wakacje, żebym w roku akademickim mogła skupić się tylko na nauce. Na mojej uczelni można było dostać dodatkowe punkty za to, że odbyło się praktyki zagraniczne. W związku z tym zdecydowałam się pojechać do Niemiec i tam odbyć swoją praktykę, w jakiejś bardzo dobrej kancelarii prawnej, pod okiem odpowiedniego specjalisty w tym zawodzie.

Odbyłam praktyki u doświadczonego polskiego prawnika

doświadczony prawnik polski w niemczechDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak znajdę jakiegoś polskiego prawnika, który prowadzi własną kancelarię prawną albo radcowską. Wtedy będę mogła mieć pewność, że nie będę miała problemów z językiem. A poza tym w przyszłości chciałam wyjechać do Niemiec, żeby świadczyć doradztwo prawne osobom z Polski, które nie radziły sobie po wyjechaniu zagranicę. Taka praktyka bardzo by mi się więc przydała. Musiałam tylko znaleźć odpowiednią osobę, która przyjęłaby mnie na wakacyjny staż. Na szczęście koleżanka, która skończyła prawo na moim uniwersytecie kilka lat temu doradziła mi odpowiednią osobę. Był to doświadczony prawnik polski w niemczech. Przyjmował on wielu polskich stażystów na praktyki i wbrew pozorom można było się od niego bardzo dużo nauczyć. Wszystko dzięki temu, że był on bardzo solidny i przykładał się do powierzonych mu obowiązków. Już po kilku pierwszych dniach stażu można było zająć się z nim analizą dokumentów prawdziwych spraw, a nie tylko przekładaniem papierów z miejsca na miejsce, jak to czasami bywa w niektórych firmach prawniczych. Wzięłam od niej numer telefonu do tego prawnika i zadzwoniłam tam jeszcze tego samego dnia, żeby nie tracić czasu na zbędne zastanawianie się. Szybko udało mi się z nim skontaktować i umówić na odbycie praktyki, która miała trwać dwanaście tygodni. Przesłałam mu wszelkie potrzebne dokumenty pocztą elektroniczną i już wkrótce mogłam wyjechać.

Byłam bardzo zadowolona z tej kancelarii prawniczej. Przede wszystkim dlatego, że prawnik okazał się bardzo solidny i rzetelny. Z racji swojego bogatego doświadczenia zawodowego miał on dużo klientów, którzy powierzali mu nawet najbardziej skomplikowane sprawy. W związku z tym mogłam się od niego dużo nauczyć. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że ten doświadczony polski prawnik nie tylko przyjmował klientów, ale także udzielał pomocy prawnej pro bono, dzięki czemu miałam kontakt z wieloma, ciekawymi ludźmi.