Ponadczasowe koszule z twillu!

Ponadczasowe koszule z twillu!

21 grudnia 2019 Moda i ubrania 0

Twill lub inaczej diagonal to materiał tkany na skos. Bywa stosowany zarówno w koszulach biznesowych, jak i dżinsowych (zależnie od typu bawełny i grubości przędzy). Jest znacznie bardziej odporny na zagniecenia, a przy tym wyróżnia się ciekawszą fakturą. Pod tym względem jest podobny do bardziej każualowego oksfordu.

Co wyróżnia koszule z twillu?

stylowa koszula twillowaTwill to również rodzaj tkaniny wełnianej, ale tym razem o splocie skośnym z bardzo dużym nachyleniem prążków. Materiał twill zawsze będzie delikatnie połyskiwał. Ostateczny efekt jest jednak uzależniony od zastosowanego koloru nici.  Ten rodzaj materiału cechuje bardzo ciasny splot, wykonany z dużej ilości nici. Ze względu na przekątną teksturę, materiał będzie nieco bardziej miękki niż przedstawiona powyżej popelina. A jednocześnie będzie się lepiej układał. Niektórzy zarzucają, że wykorzystując twill nie uzyskamy tak świeżego wyglądu jak w przypadku popeliny. Jednak twill jest odporny na zagniecenia i łatwiej się prasuje. Co powinno przekonać niektóre osoby. Twill, w Polsce znany bardziej jako diagonal, to rodzaj splotu. Twill jest tkany na skos i uważany za bardzo mocny i trwały. Dzięki swojej wytrzymałości, z diagonalowego splotu szyje się spodnie, ubrania robocze, narzuty i elementy tapicerskie. Diagonal najczęściej plecie się z bawełny lub wełny, a gęsty splot twillu układa się w popularną jodełkę. Czyni to materiał trwalszym. Splot jest gruby i może zdawać się nieco zbyt sztywny, więc z diagonalu najprędzej uszyjemy spodnie lub garsonkę. Nie każdy wie, że splot twillowy jest wykorzystywany do produkcji jeansów dzięki dużej wytrzymałości na odkształcenia. Przede wszystkim twill znajdziemy w spodniach. Począwszy od klasycznych jeansów, skończywszy na ciężkich, roboczych ubraniach. Niezawodność splotu połączona z elastycznością wybranego materiału sprawia, że diagonalowe ciuchy są niezwykle trwałe, dlatego każdego powinna przekonać stylowa koszula twillowa. Po drugie twill to koszule męskie, marynarki, żakiety i garsonki. Splot pomaga trzymać sylwetkę w ryzach, nie mnie się i można uzyskać z jego udziałem oszałamiający efekt. Twill miał nawet swój wojskowy debiut. Mundury kawalerii były niegdyś szyte właśnie z diagonalowego splotu.

Wszystkich tych, którzy planowali zakup odzieży uszytej z twillu w lecie, niestety till może gorzko rozczarować. Elementy garderoby z diagonalu są zazwyczaj niezwykle grube i nie przepuszczające powietrza. Jednak z zasady twillowe ubrania to ciężkie, zimowo-jesienne marynarki, ciasno przylegające żakiety, ewentualnie – modne dodatki do domu. Wieczny zmarzluch z pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Tkaniny wykonane tym splotem kuszą również ornamentyką.