Polski transport krajowy i międzynarodowy

Polski transport krajowy i międzynarodowy

10 kwietnia 2021 Motoryzacja i Transport 0

W naszym kraju nie brakuje firm zajmujących się spedycją i logistyką. Przedsiębiorstwa transportowe rosną jak grzyby po deszczu, ponieważ istnieje coraz to większe zapotrzebowanie na eksport oraz import towarów. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę przewozu? Na co zwrócić uwagę, decydując się na konkretną drogę transportu przesyłek? Czy możemy w ogóle liczyć na terminowe, a jednocześnie tanie dostawy naszych produktów za granicę? Na te i inne pytania postaram się dziś przynajmniej pokrótce odpowiedzieć. 

Firmy transportowe z Gdańska 

transport krajowy i międzynarodowy gdańskEuropejska sieć przewozów działa od lat bardzo dobrze i obejmuje wiele kilka kanałów, a mianowicie: drogowy, kolejowy i powietrzny. Należy jednak zaznaczyć, że często, chcąc dostarczyć paczki do danego państwa, musimy także posiłkować się naszymi krajowymi rozwiązaniami. Chodzi przede wszystkim o możliwość dotarcia do danego punktu przez kierowców ciężarówek oraz posiłkowanie się transportem promowym. W tym zakresie warto wybrać te firmy przewozowe, które mają bliski dostęp do portów. Sama zawsze zachwalam największe przedsiębiorstwo tego typu działające na terenie Gdańska, jednak istnieją oczywiście także inne ciekawe oferty. Warto jednak pamiętać, że duże firmy mają bardzo dobrze rozwiniętą sieć umów dotyczących nie tylko przewozów, ale także całej logistyki takich przedsięwzięć, w tym magazynowania towarów oraz mogą pochwalić się takimi rozwiązaniami, jak wprowadzanie dodatkowych usług, np. obsługi celnej, docierania na miejsce dokładnie na czas (just-in-time).  Warto zatem pamiętać, że jeśli chodzi o transport krajowy i międzynarodowy Gdańsk jest miastem, na którego terenie występują największe firmy przewozowe, które mają wieloletnie doświadczenie w tej branży odzwierciedlające się w bardzo duże licznie posiadanych ciężarówek oraz naczep, kontenerów i wymiennych nadwozi. Tylko największe przedsiębiorstwa logistyczne i spedycyjne mają ponadto nieprzetrwany dostęp do dziesiątek stałych tras promowych oraz korzystają z własnych magazynów. W dodatku proponowane przez te firmy ceny są zazwyczaj najniższe lub przynajmniej bardzo konkurencyjne.

Wybierając do stałej współpracy firmę zajmującą się przewozem ładunków krajowych i międzynarodowych, warto zdecydować się na przedsiębiorstwo, które ma już sprawdzoną renomę na rynku. Zazwyczaj mowa więc o przewoźnikach, którzy mają wieloletnie doświadczenie, a ponadto mogą się pochwalić bardzo dużą liczbą pojazdów oraz magazynów. Jeśli zależy nam na szybkich przesyłkach do państw bałtyckich, warto ponadto pomyśleć o przewoźnikach mających stałe umowy z promami.