Polecane filamenty od Fiberlogy

Polecane filamenty od Fiberlogy

10 października 2020 Drukarnie i reklama 0

Jakość filamentów była problemem z którym zmagali się drukarze i modelarze niemal od momentu wprowadzenia drukarek trójwymiarowych do sprzedaży. Jakość wykonania i dokładność projektu zależała bowiem w dużej mierze od samego filamentu, a niektóre niekoniecznie sprawdzały się w wydrukach precyzyjnych. Jednak nawet odmiany rekomendowane do najbardziej szczegółowych projektów okazywały się często niewystarczająco wydajne, lub za mało precyzyjne.

Najlepsze filamenty do wydruków szczegółowych

markowy filament fiberlogyJakość filamentu zależała oczywiście od producenta, i substancji służących do wykonania materiału drukarskiego. Różniły się więc między sobą twardością i podatnością na obróbkę, jak również maksymalną szybkością wydruku. Filamenty gorszej jakości były używane coraz rzadziej, i przede wszystkim służyły do wydruków o niedużej ilości detali. Najlepsze filamenty, natomiast, rekomendowane były przez modelarzy i profesjonalnych drukarzy na wszystkich forach dla entuzjastów i profesjonalistów. Jednym z takich filamentów był markowy filament Fiberlogy, przeznaczony do wydruków o dużej ilości detali. Był to filament z materiału o wysokiej twardości po zastygnięciu, dlatego też wydruki za jego pomocą były bardzo odporne na uszkodzenia, nie kruszyły się i nie łamały po zaaplikowaniu większej siły czy też przypadkowym uderzeniu. Idealnie nadawał się więc do produkcji modeli trójwymiarowych, figurek kolekcjonerskich, tudzież elementów do konwersji takowych, coraz częściej rozpowszechniających się wśród profesjonalnych modelarzy i wargamerów. Jedną z największych zalet filamentu od Fiberlogy była ciągle rosnąca ilość wariantów, w jakich był sprzedawany. Najpopularniejszy był oczywiście najbardziej standardowy filament o chropowatej powierzchni i neutralnym, jasnym kolorze, aczkolwiek coraz częściej modelarze używali również odmian teksturowanych lub barwionych, w najróżniejszym celu. Teksturowe warianty filamentu pozwalały bowiem na tworzenie imitacji sztucznych czy naturalnych materiałów, kamieni czy drewna, a nawet metalowych powierzchni.

Mogły być więc z powodzeniem używane do produkcji ozdobnych elementów czy płytek, a po umiejętnym pomalowaniu nie odróżniały się niemal niczym od pierwowzoru, jaki miały imitować. Cena była również jedną z bardzo zauważalnych zalet filamentów od Fiberlogy, które były bardzo przystępne cenowo w swoim przedziale jakościowym, najczęściej prześcigając konkurencyjne materiały pod kątem przydatności i jakości wydruku po użyciu na dowolnym rodzaju drukarki trójwymiarowej.