Piercing ucha w Poznaniu

Piercing ucha w Poznaniu

2 października 2019 Piękno i zdrowie 0

Oprócz różnorakich usług kosmetycznych jakimi są na przykład manicure, pedicure, zabiegi na twarz i wiele innych, w salonie kosmetycznym można również dokonać piercingu. Jednak zanim zdecydujemy się na taki krok, najpierw poczytajmy i dowiedzmy się jak powinno wyglądać profesjonalne przekłuwanie ciała.

Gdzie przekłuć ucho?

higieniczne przekłuwanie uszu - poznańW dawnych czasach kobiety chcące przekłuć ucho prosiły o pomoc koleżankę. Następnie brały do ręki igłę i ziemniaka, z drugiej strony ucha przykładały ziemniaka i energicznym i zdecydowanych ruchem wbijały igłę w ucho. W taki sposób można było mieć przekłute uszy. W obecnych czasach taki sposób przekłuwania uszu odszedł w niepamięć. Profesjonalne salony kosmetyczne posiadają zaawansowany sprzęt do przekłuwania uszu, a metoda jest całkowicie bezbolesna. Dlatego mamy swoim dzieciom przekłuwają uszy już na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Oczywiście wszystko musi odbywać się w sterylnych warunkach. Kosmetyczka musi posiadać odpowiednie umiejętności oraz wiedzę na ten temat, bowiem higieniczne przekłuwanie uszu – poznań zabezpieczy nas przed zakażeniem czy reakcją alergiczną. Ucho to najbardziej popularne miejsce, które się przekłuwa. Jednak przekłuć można nie tylko płatek uszny ale i małżowinę uszną. Tak naprawdę możemy mieć kolczyki na całej powierzchni zewnętrznej ucha. Dlatego nastolatki przekłuwają sobie kilka miejsc na jednym uchu, kupują ciekawe kolczyki i dzięki temu wyglądają modnie. Po przekłuciu ucha przez kosmetyczkę włożone zostają tak zwane kolczyki lecznicze. Takie kolczyki wykonane są ze stali chirurgicznej. Dla dzieci kolczyki lecznicze powinny być wykonane ze złota, ponieważ stal chirurgiczna może wywołać alergię. Takie kolczyki powinno się nosić przez co najmniej miesiąc aby wszystko się zagoiło. Nie wolno ściągać kolczyków przed upływem miesiąca, ponieważ dziurka zarośnie i niezbędne będzie ponowne przekłucie ucha. Jeżeli chodzi o ceny to przekłucie jednego ucha nie powinno być droższe niż pięćdziesiąt złotych. W razie wystąpienia reakcji alergicznej na kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej natychmiast należy ściągnąć kolczyki i zamienić je na złote. Wtedy będziemy mieć pewność, że ucho w stu procentach się zagoi a alergia zniknie.

Jeśli chcemy przekłuć dziecku lub sobie uszy, poszukajmy takiego salonu kosmetycznego, który posiada renomę, a pracujące w nim kosmetyczki posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności i predyspozycje do wykonywania takich zabiegów. Jeśli uszy zostaną przekłute w sposób higieniczny, unikniemy zakażeń czy alergii.