Otwarcie składu opału

Otwarcie składu opału

1 marca 2019 Sklepy internetowe 0

W Lubaniu w ostatnim czasie powstał zupełnie nowy skład opalu, gdzie sprzedawany będzie najwyższej jakości węgiel. W Polsce mamy ogromne złoża węgla zarówno kamiennego jak i brunatnego, też nie dziwi fakt, ze jest to najbardziej popularne paliwo kopalne w naszym kraju i najczęściej w domach ma się piec, żeby móc palić takim węglem. Przy jego zakupie zawsze dokładnie sprawdza się jego jakość, a w głównej mierze chodzi o kaloryczność.

Wysokiej jakości węgiel

skład opału w LubaniuJeżeli chodzi o sam węgiel, to jak wiadomo w Polsce mamy bardzo duża liczbę skaldów węgla, które skupują taki węgiel bezpośrednio od kopalni. Dzięki temu klienci maja bardzo dobry węgiel prosto z kopalni a jak się okazuje skład opału w Lubaniu ma jeden z najlepszych rodzajów węgla na rynku. Jest to spowodowane tym, że węgiel ten ma bardzo dużą kaloryczność, co jest tak na prawdę najważniejsze przy taki węglu, bo trzeba go użyć mniej a uzyskamy wysoka temperaturę. Dlatego też węgiel z tego składu opału sprzedaje się tak dobrze, bo jak wiadomo każdy chce wydać jak najmniej w przeliczeniu na tonę węgla, a mieć rewelacyjną jakość tego węgla. Oprócz tego, że jest on wysoce kaloryczny to również bardzo dobrze się spala i nie zostaje z niego dużo popiołu co jest również istotne, gdy patrzymy na to jaki węgiel mamy kupić w tym roku. Dlatego też ludzie mogą sobie wziąć najpierw kilkadziesiąt kilo na przetestowanie tego jak nowy węgiel będzie się sprawdzał w ich przypadku, gdy go załadują do swojego pieca. jeżeli spełnia on oczekiwania klientów to potem do składu węgla przychodzi zamówienie na kilka ton takie węgla. Wtedy można zrobić sobie zaspa nawet na kilka zim, bo jak wiadomo węgiel się nie starzeje i jeżeli akurat w składzie węgla, będzie wyjątkowo dobrej jakości węgiel, to można się zaopatrzyć w duże ilości. Musimy tylko mieć odpowiednie miejsce, żeby móc go składować i wtedy bez problemu można kupić zdecydowanie więcej, bo nigdy nie wiadomo jaka jakość lub cena węgla będzie w kolejnym roku, wiec warto wykorzystać to co mamy obecnie, czyli wysoką jakość za  dobra kwotę.

Cieszy nas fakt, że mieszkańcy Lubania mają dostęp do tak dobrego węgla w tym roku, że nawet osoby które mieszkają kilkadziesiąt kilometrów dalej, specjalnie przyjeżdżają i zamawiają taki węgiel. Oczywiście skład prowadzi sprzedaż na odległość i niektórzy dopłacają, żeby przyjechać do nich z dużą ilością węgla, bo chcą oni wykorzystać okazję, że tak dobry węgiel jest na stanie. Wtedy płacimy nieco więcej za tę usługę, lecz jest to warte swojej ceny.