Ośrodki wypoczynkowe w Stegnie

Ośrodki wypoczynkowe w Stegnie

3 października 2019 Turystyka i relaks 0

Stegna to malownicze miasteczko położone na Mierzei Wiślanej, dawniej, mieszkańcy Stegny głównie zajmowali się połowem ryb i sprzedażą bursztynów. Teraz większość mieszkańców utrzymuje się z handlu i usług turystycznych. W sezonie letnim miasteczko ożywa, sklepy z pamiątkami zostają na nowo otwarte, a restauracje wypełniają się gwarnym tłumem. Położenie w Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej gwarantuje obcowanie z nieskazitelna przyrodą, czystą wodą i świeżym powietrzem.  

Ciekawe ośrodki wypoczynkowe w Stegnie

stegna ośrodki wypoczynkoweStegna nie jest dużą miejscowością, więc wszędzie jest blisko; do najważniejszych i najciekawszych miejsc można bez problemu dostać się na pieszo lub rowerem. Jest do dobre rozwiązanie dla osób chcących ograniczyć jazdę samochodem. Wiele z Stegna ośrodki wypoczynkowe jest położone blisko wejść na plażę. W miasteczku są cztery wejścia na plażę, Żeby dostać się nad może trzeba przejść przez las i wydmy. Plaża w Stegnie ma 30 m szerokości i 14 km długości z czego 400 m jest wydzielone pod strzeżone kąpielisko. Plaża sama w sobie jest czysta i zadbana, a latem można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i usług gastronomicznych. Zejście do wody jest łagodne. Średnio, z ośrodków wczasowych, wystarczy przejść tylko 200 m, aby znaleźć się na piaszczystej plaży! Z kolei z centrum to tylko 1,5 km. Wiele ośrodków wczasowych oferuje spokojną i przyjazną atmosferę, idealna dla rodzin z dziećmi. Dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę rozwiązaniem będą ośrodki o kameralnej atmosferze z dala od tłumów i hałasu; one przeważnie znajdują się z dala od głównych ulic, w zacisznym lesie. Największą zaletą tych ośrodków będzie bliskie położenie względem morza i innych atrakcji turystycznych znajdujących się w mieście, których przybywa z każdym rokiem. Nawet jeśli pogoda nam nie dopisuje, to nie ma się czym  martwić. Wiele nadmorskich hoteli posiada w swojej ofercie baseny, aquaparki, animacje dla dzieci, spa i wiele innych, więc można odwiedzać je również zimą i cieszyć się obliczem wybrzeża jakiego nie znamy. 

W ośrodkach wypoczynkowych znajdziemy wiele broszur i ulotek reklamujących lokalne atrakcje. Poza samą plażą w Stegnie znajduje się Muzeum Bursztynu oraz park linowy. Na plaży, poza samym opalaniem, możemy skorzystać z barów usytuowanych przy głównym wejściu, zjeżdżalni lub puszczać latawca, jeśli pogoda nam sprzyja. Popularnością cieszą się również szkoły wind i kitesurfingu, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz przejażdżki szybkimi łodziami motorowymi, wodolotem lub ,,bananami”.