Organizacja wesel w Krakowie

Organizacja wesel w Krakowie

15 lipca 2019 Śluby i Wesela 0

 

Z uwagi na wysokie koszty nie wszyscy małżonkowie decydują się na wesele. Im więcej przewidujemy gości, tym wyższy będzie koszt całkowity przedsięwzięcia. Niektórzy decydują się tylko na ślub cywilny i małe przyjęcie weselne w restauracji, gdzie zapraszają tylko najbliższą rodzinę. W przypadku dużej ilości gości sprawa z organizacją nie jest już taka prosta, bo ulokowanie tylu ludzi naraz w jednym miejscu, gdzie musi jeszcze zostać przestrzeń do tańczenia, często graniczy z cudem.

Gdzie w Krakowie zorganizować wesele?

organizowanie wesel w KrakowieKraków jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. Co roku zjeżdżają tu dziesiątki tysięcy turystów, aby zwiedzić to piękne miasto królów. Każdego roku na Rynku Głównym możemy zobaczyć przynajmniej kilkadziesiąt par młodych, które robią sobie sesję zdjęciową na tle zabytków. W samym sercu miasta znajduje się piękna Bazylika Mariacka, w której mnóstwo par bierze ślub, a potem udaje się do pobliskich restauracji na swoje wesele. Organizowanie wesel w Krakowie jest popularną usługą świadczoną przez firmy usługowe w tym rejonie. Zajmują się kompleksowym zaplanowaniem i przygotowaniem każdego wesela. Z takiej usługi mogą skorzystać przyszli małżonkowie z całej Polski. W Krakowie poza restauracjami, wesele możemy zorganizować w Pałacu Pugetów, w remizach strażackich, czy salach konferencyjnych. W grę wchodzą też okoliczne miejscowości, w których znajdują się zabytkowe zamki świadczące taką usługę. Zorganizowanie wesela w Krakowie ma swoje plusy, ponieważ miasto jest dobrze zaopatrzone w taksówki, ma rozbudowaną bazę noclegową, a więc nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem miejsca do spania dla gości weselnych. W kwestii menu, najczęściej przyszli małżonkowie korzystają z usług cateringowych, które gotowe dania przywożą na miejsce. Nie zawsze ślub odbywa się blisko sali weselnej, co może nieco komplikować sprawę. Jeżeli goście nie mieszkają w okolicy, to najlepiej zorganizować jeden, wspólny transport, który przewiezie gości na miejsce sali weselnej spod kościoła.

Aby dzień zaślubin i wesele, odbyło się bez żadnych komplikacji, to trzeba zadbać o każdy szczegół. Ponieważ tej jeden dzień i noc, będziemy najprawdopodobniej wspominać do końca życia, to warto żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Firmy od organizacji wesel, mogą dla przyszłej pary młodej wynająć orkiestrę, lub zespół muzyczny, dobrać dekoracje sali weselnej, załatwić samochód, lub dorożkę. Tak naprawdę w kwestii organizacji wesela, wszystkie sprawy są kwestią ustalonej umowy i można zażyczyć sobie nawet występ znanej wokalistki.