Optymalna wielkość materaca

Optymalna wielkość materaca

11 czerwca 2019 Dom i wnętrza 0

Kiedy stajemy przed koniecznością urządzenia pokoju w domu, bardzo często musimy podjąć także decyzję na temat miejsca spania. Zarówno jeśli ma być to sypialnia podwójna, na przykład małżeńska, jak i pojedyncza, czy to dorosłego, czy nastolatka, warto zastanowić się jak rozwiązać zagadnienie miejsca do spania. Nasz wybór na pewno będzie zależał od przeznaczenia pokoju, ale także niewątpliwie od jego wielkości. W niewielkim pokoiku bowiem większość z nas zdecyduje się bowiem na łóżko rozkładane, może kanapę, natomiast na większym metrażu warto przemyśleć już łóżko z porządnym materacem.

Wielkość materaca a jego funkcjonalność

materace 150x200Jeśli chcemy urządzić pojedynczą sypialnię, możemy zdecydować się na pojedynczy materac o szerokości na przykład 90 cm, która powinna być wystarczająca. Czy jednak na pewno? Może warto zastanowić się, czy szerszy materac dla jednej osoby nie będzie wygodniejszy i bardziej komfortowy? Jeśli mamy dużo miejsca w pokoju, większe łóżko na pewno się przyda. Może stać się centralnym punktem pokoju, na którym wygodnie będzie spać, ale także spędzać wolny czas na czytaniu, przeglądaniu czasopism, czy surfowaniu po Internecie. Materace 150×200 cm wydają się być optymalną wielkością, nadadzą się bowiem do dużej pojedynczej sypialni, zapewniając wygodę i komfort użytkowania, ale jednocześnie dadzą radę, jeśli zajdzie konieczność korzystania z łóżka przez dwie osoby. Taka wielkość materaca będzie także odpowiednia do podwójnej sypialni, jeśli nie mamy w niej zbyt dużo miejsca, jednak nie chcielibyśmy rezygnować z opcji posiadania łózka z materacem. Materac średniej wielkości może okazać się niezwykle funkcjonalny, jeśli chodzi o utrzymywanie go w czystości oraz dbanie o jego świeżość. Pamiętajmy, że jest to bardzo ważny aspekt, zważywszy na częstość jego użytkowania. Wielkość materaca powinna więc być dobrana do naszych możliwości powierzchniowych, czy finansowych, ale także do naszych codziennych potrzeb.

Dobór wielkości materaca powinien być przede wszystkim przemyślany pod kątem odbiorcy, a więc osoby czy osób, które będą z niego korzystać. Niewątpliwie jednak znacząca będzie wielkość sypialni, w której ma być umieszczone łóżko z danym materacem, a także na pewno jego cena. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne cechy materaca, nie tylko na jego wielkość, ale także grubość, miękkość, czy rodzaj wypełnienia. Możemy zacząć poszukiwania od decyzji jaka wielkość materaca będzie dla nas optymalna, następnie zaś sortować materaca pod kątem kolejnych pożądanych przez nas cech, aż do czasu znalezienia materaca idealnego.