Odpowieni ekpres do kawy

Odpowieni ekpres do kawy

2 sierpnia 2019 Restauracje / catering 0

Chyba każdy z nas lubi się napić świeżo zmielonej kawy, zwłaszcza rano. Kiedy jesteśmy zaspani i jedynie czego potrzebujemy to kawy? Chyba nie ma takiego człowieka który teraz zaprzeczy. Jedni parzą sobie kawę po turecku, drudzy robią i lubią oczywiście przelewaną a inni zaś piją gorsza alternatywę kawy, bo niestety rozpuszczalną. Ale jak to się mówi – rozpuszczalna to nie jest kawa. 

Jaki expres do kawy? 

ekspres do kawy nivonaKawę pije 90 procent populacji na ziemi, cóż nic dziwnego kawa potrafi być naprawdę smaczna, co prawda może i trochę uzależnia,a el wpływa pozytywnie na nasz organizm. Mówi się, ze przeciętny człowiek powinien wypić dwie kawy dziennie, bowiem taka ilość  kawy pozytywnie działa na nasz organizm i co najważniejsze, zmniejsza ryzyko udaru, nieznacznie podnosi ciśnienie krwi i pobudza receptory. Kiedyś piło się kawę parzoną, czyli tak zwaną po turecku, potem przelewową, teraz mamy specjalny i profesjonalny ekspres do kawy nivona, głównie po to, aby kawa była smaczniejsza i jeszcze wyższej jakości niż jest. Picie kawy jest popularne na całym świecie, teraz przy ekspresach ciśnieniowych jakim jest nivona, kawa smakuje lepiej, jest aromatyczna i delikatna, możemy dodać również mleko, zwykłe albo spienione cisnieniowo, wszystko oczywiście zależy od naszych preferencji i co lubimy pić. Kawa z takiego ekpresu jest naprawdę smaczna, ale warto wiedzieć, że wszystko tez zależy od rodzaju kawy, jeżeli mamy kawę 100 procent arabica, to kawa będzie delikatna, przyjemna w smaku, może i być mocna, pod warunkiem, że jest mocno palona. Kupując kawę robusta, jest ona kwaśna i nie smakuje wszystkim ze względu na jej kwaśny smak niestety. Dlatego potem tak ważne jest, to jak ją robimy i jaką metoda. W tego typu ekspresie nivona ciśnieniowym, możemy śmiało sobie wybierać stopień ostrości parzonej kawy, To tez zależy od tego co lubimy pić i  co nam smakuje. Kawa espresso jest mocna i najczęściej możemy sobie ją rozcieńczyć z wodą. Ponadto ekspresy ciśnieniowe mogą być naprawdę inteligentne, oprócz stopnia mocy kawy, możemy sobie również wybrać stopień mielenia kawy, czy expres nas sam poinformuje, ze kawa się kończy albo woda. 

Kazdy z nas lubi kawę, mało jest ludzi, którzy po prostu kawy nie piją, albo nie lubią, zdarza się ale nie jest to częste. Kawa pobudza, wydziela neutralną dawkę dopaminy rano. Tak więc warto zainwestować w odpowiedni ciśnieniowy expres do kawy, chociażby dlatego aby delektować się jej smakiem oraz mocą. Dobrze zaparzona kawa zasmakuje i największemu przeciwnikowi kawy.