Odporna folia PPF

Odporna folia PPF

30 maja 2021 Motoryzacja i Transport 0

Dla wielu właścicieli pojazdów ich stan zewnętrzny odgrywa dużą rolę, dlatego też systematycznie o nie dbają. Jak wiadomo zawsze lepiej przeciwdziałać konkretnym uszkodzeniom niż je potem usuwać, dlatego też w sklepach motoryzacyjnych znajdziemy mnóstwo środków do pielęgnowania i zabezpieczania poszczególnych części samochodu.

Do czego służy folia PPF?

folie PPF - katowiceBez względu jaką wartość ma nasz pojazd, z pewnością chcielibyśmy, aby doskonale się prezentował i wyglądał jak najdłużej jak nowy. Wbrew pozorom jest to możliwe, ale wymaga dużej pracy i też pieniędzy. Możemy zabezpieczać i konserwować pojazd własnoręcznie dzięki specjalnym środkom, które kupimy w sklepach motoryzacyjnych, ale również możemy to zadanie zlecić profesjonalistom, którzy mają do dyspozycji specjalistyczne środki i sprzęty. Jednym z najlepszych sposobów na ochronę lakieru są folie PPF – Katowice są miastem, w którym są one nakładane na karoserię w wielu salonach auto detailingowych. Jest to obecnie najskuteczniejsza i nieinwazyjna metoda ochrony powierzchni lakierniczej posiadająca zdolność do samoregulacji. Folia jest wykonana ze specjalnego tworzywa, które pod wpływem ciepła, promieni słonecznych lub gorącej wody ulega rozciąganiu lub kurczeniu, w wyniku czego z karoserii znikają wszelkie zarysowania i zarysowania. Wykonanie takiej usługi przeważnie zabiera od jednego do trzech dni, natomiast jej trwałość oceniana jest na pięć lat. Folia PPF ma grubość około dwustu milimetrów, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza powłokę lakierniczą przed powstawaniem odprysków, grubych rys, a nawet uszkodzeń powstających w wyniku drobnych otarć na parkingach. Jeżeli chodzi o samą folię, to najlepsze są poliuretanowe, które nie żółkną, ani nie pękają. Folia jest nakładana na karoserię w idealnie dopasowanych elementach, dzięki czemu do jej aplikacji nie są używane ostre narzędzia, mogące nieść ryzyko powstania zarysowań. Jeżeli chodzi o cenę takiej folii, to jest ona uzależniona od modelu samochodu, na jakim jest ona aplikowana.

Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na wykonanie takiego zabezpieczenia powłoki lakierniczej, ponieważ to najskuteczniejszy sposób. Dzięki niej oszczędzamy czas i pieniądze na ewentualne naprawy karoserii. Jest to też usługa, dzięki której znacząco możemy podnieść wartość samochodu. Gładka i lśniąca karoseria, na której nie ma żadnych rys sprawia, że auto wydaje się na droższe. Poza folią PPF można także zastosować inna metodę zabezpieczającą lakier, którą jest powłoka ceramiczna.