Nowy zestaw pędzli w mojej kosmetyczce

Nowy zestaw pędzli w mojej kosmetyczce

13 kwietnia 2021 Piękno i zdrowie 0

Jestem ogromną fanką kosmetyków wegańskich. Postanowiłam również zaopatrzyć się w wegańskie pędzle. Potrzebowałam jakiegoś porządnego zestawu do codziennego makijażu. Pędzle, które kupiłam są niezwykle miękkie i mają właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Wykonane zostały z włosia syntetycznego imitujące włosie kozy lub sobola, zatem przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę.

Wegańskie pędzle odkryciem roku

profesjonalny zestaw pędzli do makijażu codziennegoPędzle, na które się zdecydowałam, są niesamowicie miękkie w dotyku. Używanie ich to sama przyjemność. Wybrałam profesjonalny zestaw pędzli do makijażu codziennego i składa się on z pędzla do rozświetlacza, różu, płaskiego pędzelka do cieni, specjalnego pędzelka do blendowania, pędzla do precyzyjnego nakładania cieni. Pędzel do rozświetlacza pozwala na delikatne nałożenie produktu na kości policzkowe, sprawia, że produkt przy nakładaniu nie osypuje się. Pędzel do różu zbudowany jest tak, że jedną jego stroną można nakładać róż, a drugą bronzer. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Pędzlem do cieni można precyzyjnie nałożyć cień na całą powiekę, a pędzlem do blendowania rozetrzeć dwa cienie, aby nie było widać przejścia między nimi. Specjalnym pędzelkiem do konturowania można stworzyć efekt smoky eyes na powiece, ponieważ jest on niezwykle precyzyjny. Z racji tego, że włosie nie jest naturalne, produkty płynne nie będą tak bardzo się wchłaniały we włosie, pozwoli to na odpowiednie dozowanie produktów. Pędzle wegańskie są znacznie bardziej wytrzymałe od pędzli z naturalnego włosia, które jest podatne na odkształcenia. Pędzle pokryte są specjalną odżywką, która chroni włosie przed środkami myjącymi i dezynfekującymi. Wegańskie pędzle to świetne rozwiązanie dla osób z atopowym zapaleniem skóry czy trądzikiem. Należy pamiętać, aby dokładnie czyścić i dezynfekować pędzle po każdym użyciu, dzięki czemu brud nie będzie zalegał we włosiu i w niego wnikał. Pędzle wystarczy myć zwykłym mydłem oraz wodą i suszyć na płasko. Nie należy suszyć pędzli suszarką ani na kaloryferze. Należy pozostawić go do samodzielnego wysuszenia. Wybrane przeze mnie pędzle nadają się do użytku domowego, jak i przez profesjonalnych wizażystów.

Włosie w pędzlach jest niezwykle miękkie i sprężyste. Dzięki profesjonalnym pędzlom do makijażu poranny makijaż zajmuje mi mniej czasu i jest znacznie przyjemniejszy. Pędzle świetnie nabierają produkty, zapobiegają osypywaniu się nawet sypkich produktów. Świetnie rozcierają cienie i pozwalają na wykonywanie zaawansowanych makijaży.