Nowoczesne wersje kominków

Nowoczesne wersje kominków

6 marca 2020 Budownictwo i dom 0

 

Trudno nie zauważyć, że kominki to coś co wielu z nas pragnie mieć w swoich domach. Często jednak słyszy się takie opinie, że jeśli nie zainwestowano w kominek w początkowej fazie budowania swojego wymarzonego domu to już w przyszłości się kominka nie da łatwo dobudować. W rzeczywistości nie jest z tym tak źle jak może się wydawać. Kominki w nowoczesnych wersjach stawia się bardzo łatwo. Jedyne co musimy posiadać w naszym domu to przewód kominowy do oprowadzania spalin.

Polecane i wydajne kominki

kominki z montażem śląskKominki często kojarzone są zupełnie inaczej niż tak jak one wyglądają w obecnych wersjach. W przeszłości kominek był urządzeniem grzewczym, które zbudowane było najczęściej z cegły szamotowej. Elementami składowymi kominka było jedynie palenisko, ruszt oraz ewentualnie drzwiczki, które montowano jedynie w sporadycznych przypadkach. Obecnie te wszystkie z wymienionych podzespołów znajdują się po prostu w nowoczesnych wkładach kominkowych. Inwestując więc swoje pieniądze we wkład kominkowy kupujemy w zasadzie praktycznie cały kominek. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się bezbłędne kominki z montażem Śląsk jest zaś jednym z tych regionów, w którym łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się sprzedażą takich kominków wraz z ich montowaniem w domach. Bardzo ciekawą opcją są obecnie kominki z płaszczem wodnym. W takim wypadku kominek jest wewnątrz otoczony praktycznie z każdej strony przez specjalną warstwę w której płynie woda. Rozpalony w kominku ogień sprawia, że ta woda jest podgrzewana a następnie rozprowadzana po całym domu. Za to rozprowadzanie wody odpowiada w tym wypadku pompka obiegowa, która zamontowana jest w praktycznie każdym nowoczesnym kominku. Takie nowoczesne rozwiązania pozwalają doprowadzić do tego, że jeden kominek znajdujący się gdzieś w salonie jest w stanie pełnić praktycznie taką samą rolę jak kotły od ogrzewania centralnego. Możemy za pośrednictwem jednego kominka ogrzewać cały nasz dom.

Wiele wersji wkładów kominkowych umożliwia nam również podgrzewanie wody użytkowej. Dzięki temu możemy rozpalić w kominku i cieszyć się gorącą wodą w naszej instalacji. Nic nie stoi na przeszkodzie by nasze kominki z płaszczem wodnym połączyć z inną instalacją grzewczą jaką mamy zamontowaną w naszym domu. Obecnie wybór wkładów kominkowych jest naprawdę bardzo duży więc warto poważnie pomyśleć nad tym jaki wkład wybrać. Mogą one różnić się od siebie zarówno wyglądem jak też mocą z jaką są w stanie ogrzewać nasze domy. Pamiętajmy by wybierać kominek dopasowany do potrzeb domu.