Nowoczesne techniki wycinania laserem

Cięcie laserem pozwala na uzyskanie maksymalnie precyzyjnego kształtu różnego typu materiałów. Co więcej, daje ogromną powtarzalność działań, która jest właściwie nie do powtórzenia gdy stosujemy inne technologie obróbki. Nachodzi jednak pytanie jak dokładnie wygląda wycinanie laserem?
Na czym polega wycinanie laserem?
Cięcie laserem pozwala na uzyskanie maksymalnie precyzyjnego kształtu różnego typu materiałów. Co więcej, daje ogromną powtarzalność działań, która jest właściwie nie do powtórzenia gdy stosujemy inne technologie obróbki. Należy zastanowić się na czym dokładnie polega cięcie laserem. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy laserowe cięcie blach jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem czy też może istnieją jakieś inne, skuteczne sposoby obróbki materiałów. I wreszcie – odpowiedzmy sobie na pytanie, które blachy można poddać obróbce. Czym właściwie jest cięcie laserem? To rodzaj obróbki materiału, w trakcie której użyta zostaje wiązka laserowa, jaka rozprowadza sporą ilość energii na małej przestrzeni. W momencie, gdy promień laserowy dotyka powierzchni materiału, spora część energii jest na nią przenoszona. To pozwala na wykonanie precyzyjnych nacięć. Dzięki temu wycinanie laserowe Śląsk, zdecydowanie wyróżnia się spośród innych metod obróbki materiałów. Warto jednak pamiętać, że laser laserowi nierówny. Jakość wiązki laserowej może dosyć istotnie się różnić. W jaki sposób realizowane jest cięcie laserem blach? Może ono mieć kilka różnych form. Metoda musi być dostosowana do konkretnego materiału. Oto najważniejsze rodzaje cięcia laserowego: odparowanie, wypalanie, topnienie i wydmuchiwanie. Tworzenie pęknięć. W przypadku cięcia laserem blach przez odparowanie obrabiany materiał podlega odparowaniu w obojętnym chemicznie gazie. Z kolei w przypadku tej drugiej metody, najpierw dochodzi do stopienia materiału. Kolejnym krokiem jest wydmuchanie stopionej części za pomocą gazu.
Za to cięcie laserem blach i metali może być realizowane na jeden z następujących sposobów: Cięcie reaktywne. Używa się tutaj strumienia tlenu lub mieszaniny chemicznej zawierającej tlen oraz argon – to zależy od konkretnego materiału. Dzięki powstającemu w trakcie temu procesu ciepłu, cięcie laserem przez wypalanie jest znacznie bardziej wydajne niż pozostałe sposoby obróbki. cięcie z użyciem pęknięć. Metoda oparta o tworzenie pęknięć to obróbka na podstawie tworzenia przerw w materiale. Jak to się odbywa? Stosuje się tu wiązki laserowe, które doprowadzają dany kawałek metalu do bardzo wysokiej temperatury.
Najnowsze komentarze