Nowoczesne rolety dzień i noc

Nowoczesne rolety dzień i noc

19 lutego 2021 Budownictwo i dom 0

Nowoczesne rolety typu dzień i noc obecnie należą do najpopularniejszych przesłon okiennych. Niepodzielnie królują w oknach polskich domów. Mają charakterystyczny wygląd i trudno je pomylić z jakimkolwiek innym rodzajem przesłon okiennych. Od innych wyróżnia je budowa, która umożliwia bardzo precyzyjne kontrolowanie ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Możemy dowolnie kontrolować stopień nasłonecznienia.

Jak działają rolety dzień i noc?

rolety dzień noc szczecinChyba żadna inna przesłona okienna nie dzieli tak mocno jak rolety dzień noc Szczecin. Te rolety mają mają o wiele bardziej nowoczesny wygląd niż rolety rzymskie lub klasyczne. Do tego oferta dzień i noc znacznie poszerzyła się od momentu, gdy weszły na polski rynek. Na początku były dostępne tylko w kolorze biało – beżowym z idealnie ułożonymi paskami. Mają specjalistyczną budowę. Składają się z wykonanych ze specjalnych, zaciemniających oraz prześwitujących pasów pokrytych tkaniną materiałową, które są ułożone w sposób naprzemienny. Taka budowa pozwala na regulację stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Możemy wpuszczać do wnętrza rozproszone promienie słoneczne, częściowo zasłaniając okno, zaciemniająca lub całkowicie odsłonić. Rolety typu dzień i noc można podzielić na trzy kategorie konstrukcyjno montażowe. Rolety wolnowiszące (klasyczne) – montowane do ściany i sufitu, dobre do okien dużych i o nietypowych kształtach. Utrudniają szybki dostęp do okna. Mini rolety dzień i noc zawiesza się na mocnej taśmie klejącej lub montuje za pomocą specjalnych, bezinwazyjnych haczyków bezpośrednio na ramie okna. Rolety dzień i noc w kasecie ze względu na potwierdzenie w specjalnej ramie, materiał przylega bezpośrednio do szyby, a przy tym zapobiega nadmiernego kurzu. Mogą być montowane poprzez na ramę lub za pomocą uchwytów, jak w przypadku mini rolet. Poza kwestiami estetycznymi, należy pamiętać, że roletami dzień i noc trudno uzyskać pełne zaciemnienie tak, jak przy klasycznych modelach kasetowych z prowadnicami. Nie powinno to być problemem w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, czy salon.

Spośród dostępnych na rynku rolet, rolety dzień i noc wyróżniają się wyglądem i możliwością regulowania zaciemnienia. Jednak pełne zaciemnienie, jak przy tradycyjnych roletach nie jest tu możliwe. Rolety typu dzień i noc można stosować do wszystkich we wszystkich rodzajach pomieszczeń, nawet przy dużych przeszkleniach. Co istotne wpływają one nie tylko na poziom zaciemnienia, ale także na jego wygląd. Paskowy wzór rolety powoduje, że zbędne są dodatkowe ozdoby.