Nowoczesne podnośniki do wanny

Nowoczesne podnośniki do wanny

3 kwietnia 2021 Usługi / Produkcja 0

Osoby niepełnosprawne muszą każdego dnia borykać się z wieloma problemami. Ograniczenia ruchowe często nie pozwalają mi w pełni samodzielnie funkcjonować, co bywa wyjątkowo dotkliwe. Wykonywanie codziennych czynności przez takie osoby może być jednak łatwiejsze, jeśli sięgnie się po nowoczesne rozwiązania. Jednym z podstawowych zadań, jakie stoją przed niepełnosprawnymi, jest utrzymanie właściwej higieny. Aby o nią należycie zadbać, warto zastanowić się nad kupnem elektronicznego podnośnika kąpielowego.

Zalety windy do wanny

przydatna winda do wannyPrzez wiele lat opiekowałam się moimi niepełnosprawnymi dziadkami. Obydwoje potrzebowali pomocy nawet przy wykonywaniu najprostszych czynności. Często byłam przytłoczona faktem, iż muszę pomagać im w codziennej toalecie. Dbanie o higienę osób starszych jest bardzo dużym obciążeniem, dlatego tak istotne są wszelkie udogodnienia technologiczne, które ułatwiają ten proces. Każdej osobie zajmującej się kimś niepełnosprawnym podkreślam, że życie może jej ułatwić przydatna winda do wanny. Tego typu podnośniki kąpielowe są niezwykle komfortowym rozwiązaniem zarówno dla niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów. Dzięki takiemu urządzeniu czynność mycia jest o wiele sprawniejsza, a w dodatku nie obciąża układu mięśniowo-szkieletowego opiekunów schorowanych osób. Takie sprzęty konstrukcją przypominają nieco krzesła, choć w rzeczywistości nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego. Można na nich bowiem umieścić nie tylko samą osobę chorą, ale także jej wózek inwalidzki. Co niezwykle istotne, pomimo że to skomplikowane konstrukcje nie są one ciężkie i w łatwy, szybki sposób można je poskładać, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. W dodatku ich montaż jest niezwykle intuicyjny i nie wymaga podłączania żadnych dodatkowych instalacji. Należy ponadto wspomnieć, że pod względem elektroniki cała konstrukcja jest bardzo dobrze zabezpieczona i nie istnieje możliwość powstania zwarcia. Wszystkie przewody i kable elektryczne są odpowiednio izolowane i zabezpieczone przed stycznością z wodą, co w przypadku użytkowania sprzętu w pomieszczeniu takim jak łazienka ma niebagatelne znaczenie.

Niepełnosprawnym osobom często polecam kupno windy do wanny. Taki sprzęt jest bardzo przydatny i zapewnia duży komfort przy wykonywaniu codziennych czynności pielęgnacyjnych. Oczywiście wszelkie elektroniczne podnośniki kąpielowe powinny być kupowane w specjalistycznych sklepach medycznych i posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa. Warto także pamiętać, że często na takie sprzęty może przysługiwać chorym częściowa refundacja.