Nowoczesne biuro rachunkowe

Nowoczesne biuro rachunkowe

9 października 2019 Finanse i Rachunkowość 0

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca chce obniżać koszty działalności, bo prowadzenie firmy jest coraz droższe. Nie na wszystkim da się oszczędzić, więc trzeba z głową ciąć koszty. Jeżeli do tej pory zatrudnialiśmy księgową i nie jesteśmy do końca zadowoleni z jej pracy, to czas pomyśleć o skorzystaniu z usług biura rachunkowego. To znacznie tańsze rozwiązanie niż posiadanie w firmie swojej księgowej.

Czym się zajmują biura rachunkowe?

nowoczesne biuro rachunkowe - WarszawaBycie księgowym nie jest łatwym zawodem, bo wymaga posiadania dużej wiedzy i doświadczenia, a do tego trzeba przez cały czas się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. Żeby zostać dobrym księgowym, trzeba sporo czasu poświęcić na naukę i nabywanie praktycznych umiejętności. W księgowości wykorzystuje się różne programy do księgowania, czy do współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych żeby sprawnie i szybko przesyłać comiesięczne deklaracje. Najlepsze będzie nowoczesne biuro rachunkowe – Warszawa jest miastem, w którym jest ich najwięcej, ponieważ w stolicy przedsiębiorcy są wymagający i stawiają na technologiczne rozwiązania. W biurach są zatrudniani księgowi z wieloletnim stażem pracy, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że są w dobrych rękach. Biura rachunkowe głównie się zajmują prowadzeniem książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Dodatkowo świadczą usługi kadrowe polegające na prowadzeniu akt osobowych zatrudnionych osób oraz zajmują się też doradztwem z zakresu optymalizacji kosztów i podatków. Klienci biura mogą dostarczać dokumenty księgowe do siedziby firmy na kilka sposobów, a mianowicie osobiści, pocztą, mailem scany dokumentów, albo pracownicy biura mogą je odebrać od klienta. Kontakt z biurem, a w szczególności z księgową jest najczęściej prowadzony za pośrednictwem mailów, lu telefonicznie. Przedsiębiorcy najczęściej z poważnymi problemami przyjeżdżają  do biura na bezpośrednią rozmowę z księgową, gdyż większość spraw można załatwić  w pośrednie sposoby.

Współpraca z biurem odbywa się na podstawie umowy, która określa też wysokość comiesięcznego abonamentu za usługi księgowe. Jego wysokość zależy od rodzaju i wielkości działalności, od ilości generowanych każdego miesiąca dokumentów księgowych i od ewentualnej liczby zatrudnionych pracowników. Jego wysokość obowiązuje do końca umowy, chyba, że w czasie współpracy powstaną znaczące zmiany po stronie przedsiębiorcy, które wpłyną na ilość pracy księgowej i jej pomocników.