Niedrogie zabiegi w komorze hiperbarycznej

Niedrogie zabiegi w komorze hiperbarycznej

13 czerwca 2021 Sport i zdrowie 0

Z pandemią koronawirusa borykamy się już naprawdę długo. To właśnie ona pokazała nam, jak ważny może okazać się dla nas pierwiastek, jakim jest tlen. Choć wiadomo, że jest on niezbędny do życia to jednak nie docenialiśmy jego roli, dopóki nie stał się jednym z czołowych elementów terapii zakażenia koronawirusem. Dzięki pandemii jego rola w ochronie zdrowia i życia stała się naprawdę znacząca, w związku z czym coraz więcej osób zaczęło korzystać z zabiegów z jego wykorzystaniem.

Gdzie tanio wykonywać zabiegi w komorze hiperbarycznej?

opłacalna komora hiperbaryczna w warszawieJednym z takich zabiegów jest tlenoterapia w komorze hiperbarycznej. Taki zabieg polecany jest nie tylko w przypadku ciężkiego zakażenia koronawirusem, ale także w innych chorobach przebiegających z niewydolnością oddechową. Do takich chorób należy astma oskrzelowa, mukowiscydoza, czy też przewlekła obturacyjna choroba płuc. Również w choroba układu krążenia mogą wystąpić problemy z oddychaniem, w których doskonale sprawdzi się terapia tlenem. Do takich chorób należy choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, czy też dusznica bolesna. Wszystkie te choroby mają to do siebie, że jednym z objawów jest obniżona saturacja, a więc poziom tlenu w naszym organizmie. Opłacalna komora hiperbaryczna w Warszawie, dzięki oferowanym zabiegom, jest w stanie wyrównać naszą saturację, a więc zwiększyć poziom tlenu we krwi. Tlen w komorze hiperbarycznej dostarczany jest pod zwiększonym ciśnieniem, które zazwyczaj wynosi około trzech atmosfer. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność tlenoterapii stosowana jest maska tlenowa. Sam zabieg trwa około pół godziny, jednak dokładne parametry jego przeprowadzania oraz czas ustala lekarz na podstawie szczegółowego wywiadu przeprowadzanego z pacjentem przed rozpoczęciem zabiegu. Warto wiedzieć, że dobre efekty uzyskuje się również w przypadku osób otyłych, z nadciśnieniem, migrenowymi bólami głowy, czy anemią. Dzięki regularnie wykonywanym zabiegom w komorze hiperbarycznej stan tych pacjentów zdecydowanie się poprawia.

Jeśli zaś chodzi o koszty to nie musimy się martwić. Okazuje się bowiem, że pojedynczy zabieg w komorze hiperbarycznej nie jest tak kosztowny, jak mogłoby się nam wydawać. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na wykupienie pakietu zabiegów to otrzymamy zniżkę! Warto jednak wiedzieć, że zabiegi w komorach hiperbarycznych mogą być refundowane, więc jeśli mamy wskazania do refundacji to możemy mieć dodatkowo obniżone koszty takich zabiegów. Myślę, że warto jest pomyśleć nad skorzystaniem z tej zdobyczy medycyny.