Namiot halowy – zastosowanie

Namiot halowy – zastosowanie

14 lipca 2019 Budowa 0

Szukając szybkich, w miarę tanich i funkcjonalnych rozwiązań np przy organizacji imprez okolicznościowych, takich jak np. wesela czy imprezy plenerowe lub zastanawiając się nad magazynem na różnego rodzaju produkty, dobrze wziąć pod uwagę namioty halowe, które mają szeroki wachlarz zastosowań.

Jak można wykorzystać namiot halowy?

namioty haloweNamioty o jakich mowa, są najczęściej poszyte plandeką lub płytą. Mogą występować jako konstrukcje lekkie, jak i ciężkie, prze co znajdują zastosowanie w wielu branżach. Można je wykorzystać jako hala produkcyjna lub magazynowa lub garaż albo miejsce na organizację imprezy. Wynajęcie przedmiotów jakimi są namioty halowe jest pomocne w organizacji wesela, imprezy firmowej lub  szkolenia. Konstrukcja namiotu pozwala mu stać nawet parę miesięcy i używać go o każdej porze roku, np. zimą do halowych rozgrywek piłki nożnej bądź tenisa ziemnego. Szybki montaż i konstrukcja, która jest lekka, to bardzo ważne cechy  namiotów halowych, które sprawdzają się również jako pomieszczenia produkcyjne lub magazynowe lub obiekty handlowe. Mają też sporo  innych zalet, które sprawiają, że wynajem ich staje się coraz popularniejszy.  Cechy jakie posiadają namioty halowe wyróżniają je na tle budynków stałych. To dzięki tym cechom mogą konkurować z  innymi budynkami stałymi. Aby uwidocznić konkurencyjność produktów, jakimi są namioty halowe, należy opisać ich zalety. Oto niektóre z nich: niski koszt zakupu, lekka konstrukcja, szybki montaż w każdym miejscu, różne rozmiary oraz ciężar, odporność na warunki atmosferyczne, brak potrzeby pozwolenia na budowę. Ponadto istnieje podział namiotów ze względu na rodzaj zakotwiczenia oraz ze względu na kształt dachu. Jeżeli chodzi o rodzaj zakotwiczenia możemy wyróżnić namioty stałe(są one mocowane bezpośrednio do podłoża przy pomocą odpowiednich kotw. kolejne to stabilizowane obciążeniowo (stosuje się je  w miejscach, w których nie można użyć  zakotwienia namiotu). Następnym rodzajem są namioty halowe na szynach ( to specjalne namioty, które można łatwo przesuwać w dogodne miejsce. Ze względu na kształt dachu istnieją namioty z dachem jednospadowym, które są montowane przy ścianie stałego budynku, by zwiększyć jego powierzchnię oraz namioty halowe z dachem dwuspadowym – wykorzystywane są jako samodzielne konstrukcje.

Widzimy więc, że wykorzystywanie namiotów halowych ma bardzo szeroki zakres, poprze co rzeczywiście w ostatnim czasie zyskały one szerokie grono zwolenników. Praktycznie mają same zalety, mogą stać długi czas , a przede wszystkim są o wiele tańszym rozwiązaniem niż budowa obiektów stałych.