Najważniejsze cechy kompleksowego zaopatrzenia gastronomicznego

Najważniejsze cechy kompleksowego zaopatrzenia gastronomicznego

20 lutego 2020 Restauracje / catering 0

Możliwość zarządzania własnym biznesem była moim marzeniem, odkąd zaczęłam studia. Bardzo dobrze czułam się w planowaniu różnorodnych strategii i przydzielaniu zadań osobom w grupie. Pasjonowałam się również gastronomią, dlatego zależało mi na tym, aby w przyszłości móc połączyć ze sobą te dwie dziedziny. Na szczęście dzięki dobrze płatnej pracy oraz początkowemu wsparciu rodziców, udało mi się odłożyć nieco więcej gotówki i zainwestować pieniądze w wynajem lokalu. Postanowiłam stworzyć restaurację, która wyróżniałaby się nie tylko świetną kuchnią, ale też wyjątkowym wyglądem.

Dlaczego warto zainwestować w dobre zaopatrzenie gastronomii?

kompleksowe zaopatrzenie gastronomiczne w łodziSpodziewałam się, że początki w zarządzaniu własnym lokalem nie będą zbyt łatwe. Popełniałam sporo błędów, które kosztowały mnie dużo pieniędzy, ale potrafiłam się na nich uczyć. Dzięki temu uniknęłam wielu stresujących i drogich problemów w przyszłości. Dowiedziałam się też, jak ważne są produkty, z których robi się posiłki. Wcześniej uważałam, że wystarczy dobry kucharz, aby wyczarować pyszną potrawę z każdych składników. Niestety okazało się inaczej. Po pierwszych skargach klientów zrozumiałam, że muszę znaleźć kompleksowe zaopatrzenie gastronomiczne w Łodzi. Przejrzałam bardzo dużo ogłoszeń różnych firm, ale nie wiedziałam, na co zwrócić szczególną uwagę, by mieć pewność, że wszystkie produkty będą świeże i smaczne. Z tego powodu uznałam, że świetnym rozwiązaniem będzie rozmowa z moim najlepszym kucharzem i poproszenie go o poradę. Po dłuższej wymianie zdań wykonałam kilka telefonów, żeby umówić się z wybranymi firmami na spotkanie. Poprosiłam o pokazanie przykładowych artykułów spożywczych, dzięki czemu mogłam wybrać te, które wyróżniały się najlepszym smakiem. Przeczytałam też sporo opinii wcześniejszych klientów, aby dowiedzieć się, czy firmy nie mają problemów z dotrzymywaniem terminów i czy dłuższa współpraca przebiega bez żadnych problemów. W ten sposób mogłam zminimalizować ryzyko ewentualnych stresujących sytuacji w przyszłości. Na kilka spotkań zaprosiłam też mojego kucharza. Uznałam, że będzie to bardzo dobra decyzja, ponieważ to on najlepiej wiedział, czy przedstawione produkty będą odpowiednie do naszych dań.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że praca ze składnikami dobrej jakości jest kluczem do sukcesu restauracji. Dobry smak potraw przyciąga klientów, którzy z kolei chętnie polecają lokal swoim znajomym, co jest najlepszą reklamą. Niedługo po zmianie dostawców zaopatrzenia skończyły się moje problemy finansowe, a restauracja zaczęła w końcu funkcjonować tak, jak zawsze sobie to wyobrażałam. Bardzo lubię nowe wyzwania, dlatego myślę, że ta sytuacja była bardzo ważną lekcją, o której nigdy już nie zapomnę.