Najlepsze usługi kurierskie

Najlepsze usługi kurierskie

9 marca 2019 Motoryzacja i Transport 0

Zaraz po szkole stwierdziłem, że jeszcze mam trochę czasu i faktycznie mogę sobie pozwolić na zatrudnienie w jakiejś mniejszej firmie aby wykonywać dodatkowe prace. Powiedziałem sobie, że parę miesięcy tak pracuję i spróbuję później założyć własną firmę. Oczywiście okazuje się, że kurierów jest już sporo w mieście i też zupełnie przypadkiem okazało się, że kurierem także jest mój znajomy, który faktycznie siedział w tym biznesie już od wielu lat i wiedział, jak to wszystko działa od podszewki.

Wybór wśród firm kurierskich

usługi kurierskie łódźDlatego też już pierwszego dnia jako kurier, gdzie miałem do rozwiezienia kilkanaście paczek wiedziałem, że muszę się sprawdzić. Oferując usługi kurierskie Łódź należy do czołówek miast, gdzie można spotkać się z licznymi firmami kurierskimi, które starają się, aby pracownicy wykonywali pracę na jak najwyższym poziomie. Oczywiście pierwszego dnia nic nie może iść tak, jak sobie tego życzycie z tego względu, że zawsze czegoś można nie wiedzieć. Ja na pewno jak zacząłem oferować w ramach jednej firmy usługi kurierskie to powiedziałem sobie, że rozwinę się dość mocno i jeśli faktycznie branża ta będzie mi się podobała to na pewno w przyszłości kupię samochód dostawczy i podejmę samodzielną współpracę z firmami, które po prostu mają do rozwiezienia setki paczek dziennie. Sama Łódź mimo tego, że są na pewno jeszcze inne większe miejscowości w okolicy to jest jednak bardzo dużym miastem, gdzie faktycznie tych paczek z dnia na dzień jakby przybywa. Nie spodziewałem się, że usługi kurierskie mogą być tak zawiłe i przede wszystkim wymagające. Wiedziałem bowiem, że jako początkujący kurier faktycznie będę miał co robić. Całe szczęście, że pracowałem przez pierwszy tydzień z jednym z moich znajomych, który pracował jako kurier od paru miesięcy. Ten mi wszystko dokładnie powiedział tak, że faktycznie nie musiałem się niczym przejmować. Czasem usługi kurierskie wymagały od nas przyjechania pod jeden adres i odebrania paru paczek, a czasami faktycznie trafiamy z trudem do jednego domu i jeszcze musimy tam dostarczyć paczkę, gdzie nie ma w środku osoby, która mogłaby ją odebrać.

Dlatego też uważam, że faktycznie cała ta praca w kurierce jest naprawdę bardzo ciekawa. Może wynagrodzenie mogłoby być wyższe, ale faktycznie jak na to, że zaczynam dopiero pracę w tym zawodzie to faktycznie nie mam co narzekać. Wiem, że w Łodzi często organizowane są nabory do innych firm, więc faktycznie będę starał się jak najlepiej pokazać i wypaść w oczach różnych rekruterów.