Najlepsze hale łukowe

Najlepsze hale łukowe

29 marca 2021 Przemysł / Produkcja 0

Technologia szybkiej budowy hal łukowych wyróżnia się szybkim tempem realizacji i jej niskim kosztem. Na rynku światowym istnieje wiele odmian systemowych hal łukowych, a niektóre z nich zaczynają być coraz powszechniejsze także na rynku polskim. Hale łukowe przeszły lub przechodzą trudną drogę dostosowania powstających konstrukcji do panujących w Polsce warunków klimatycznych.

Zalety ocieplanych hal stalowych

ocieplana hala łukowaNowoczesne hale łukowe to konstrukcje, które możemy coraz częściej spotkać w naszym kraju. To co sprawia, że ocieplana hala łukowa jest coraz częściej wykorzystywana to szybkość jej budowy. Do wzniesienia takiej konstrukcji wykorzystywane są prefabrykowane panele łukowe. Powstają one z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co jak można łatwo wywnioskować, jest kolejną zaletą tego rodzaju konstrukcji. Co ciekawe, te budowle mogą osiągać nawet 50 metrów wysokości bez dodatkowej konstrukcji nośnej. Hale łukowe mogą pełnić wiele funkcji diametralnie różniących się od siebie funkcji. Są one wykorzystywane na szeroką skalę w formie obiektów sportowych. Doskonale sprawdzą się jako hale produkcyjne, obiekty rolne czy też magazyny. Taki szeroki zakres zastosowań wynika w dużej mierze z funkcjonalnej oraz podlegającej konfiguracjom roli samego obiektu. Może on przyjmować wiele dowolnych rozmiarów: długość, szerokość oraz wysokość. W przypadku kwestii związanych z wykończeniem również mamy szerokie pole do popisu. Możemy je wykończyć dowolnym materiałem w zależności od roli, jaką będzie spełniał obiekt. Najprostszym sposobem na ocieplenie jednopowłokowej hali łukowej jest wykonanie po jej zmontowaniu natrysku – od wewnątrz lub zewnątrz – warstwy izolacji, np. z pianki poliuretanowej. Hale mogą być wykonane w wersji dwupowłokowej, tzn. zewnętrzną i wewnętrzną część łuku stanowią prefabrykowane stalowe panele, a między nimi znajduje się warstwa ocieplenia wykonana z wełny mineralnej. Gwarantuje to ognioodporność i możliwość wyboru poziomu izolacji akustycznej według wymogów inwestora.

Zwykle po pokrycia hali wykorzystuje się folię PCV, ale można spotkać się także z pokryciem blachą. Dzięki temu mamy pewność, że wnętrze obiektu jest w odpowiedni sposób zabezpieczone. Folia zapewnia ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, czy postaci uszkodzeń mechanicznych, czy też zmiennych warunków pogodowych. Nie możemy więc odebrać niezwykłej stabilności, jaka je cechuje. Pod naporem wiatru się odkształcają, aby następnie wrócić do swojego pierwotnego kształtu.