Najlepsze akcesoria dla karpiarzy

Najlepsze akcesoria dla karpiarzy

20 marca 2019 Hobby / Rozrywka 0

Wędkarstwo na chwilę obecną dzieli się na wiele odmian. Już bezpowrotnie minęły te czasy gdy łowiono tylko na bambusową wędkę oraz kołowrotek połączony z żyłką i spławikiem z korka lub balsy. Obecnie wyróżnić możemy wiele różnych wersji wędkowania. Inną technikę stosuje się w łowieniu drapieżników a jeszcze inną w łowieniu ryb spokojnego żeru. Od niedawna zaczęto wdrażać dodatkową odmianę, którą jest wędkarstwo karpiowe.

Sprawdzony sprzęt dla wędkarzy

polecany sprzęt karpiowyKarp jest rybą, która w polskich rzekach i jeziorach pływa od wieków. Ryby z tego gatunku doskonale się w polskich wodą czują i chętnie się rozmnażają. Niemniej jednak karp uchodzi za rybę bardzo ostrożną i przebiegłą. Złowienie karpia nie jest tak proste jak się wielu osobom może wydawać. Moje słowa potwierdzą z pewnością karpiarze, którzy każdego dnia starają się ulepszać swoje techniki związane z łowieniem tych szlachetnych ryb. Przy łowieniu karpii bardzo istotną kwestią jest posiadanie sprawdzonego sprzętu. Duże okazy z tego gatunku mogą być niezwykle mocne więc sprzęt słabej jakości lepiej zostawić do łowienia płotek czy karasi. Jeśli chodzi o polecany sprzęt karpiowy to przede wszystkim warto zainwestować w wędkę karpiową. Ten rodzaj wędzisk wyróżnia się bardzo solidnymi blankami oraz wygodnym dolnikiem, który umożliwi nam pewne holowanie ryby. W przypadku karpii bardzo często zdarzają się tzw. odjazdy od brzegów więc musimy mieć sprzęt przystosowany do tego typu akcji. Oprócz solidnych wędzisk karpiowych warto dodatkowo zaopatrzyć się w sprawdzone kołowrotki. Ten element zestawu jest narażony na bardzo duże przeciążenia podczas holowania. W związku z tym nawet jak mamy bardzo mocne wędzisko to nie warto zakładać do niego słabego kołowrotka. W wędkarstwie te elementy muszą idealnie ze sobą współgrać. Tylko połączenie solidnego sprzętu może dać nam sukces w postaci ogromnej ryby doholowanej do naszego podbieraka. Skoro już o podbierakach mowa to również koniecznie warto nabyć podbieraki karpiowe z dużym koszem, który będzie w stanie pomieścić największe okazy.

Na wielu łowiskach w Polsce wymaga się również posiadania maty do przechowywania karpii. Chodzi bowiem o to, że zarówno karpie jak i inne ryby pokryte są śluzem, który zabezpiecza ich organizm. Śluz ten bardzo łatwo możemy zetrzeć jeśli nie posiadamy specjalnej maty. Dla osób wypuszczających ryby po złowieniu oczywiste jest to, ze matę muszą oni posiadać bowiem jej brak może spowodować, że ryby nawet po wypuszczeniu nie przeżyją. Zarówno matę jak i inny sprzęt karpiowy możemy nabyć w sklepach wędkarskich i w Internecie.