Na wiosnę muszę kupić kosiarkę elektryczną

Na wiosnę muszę kupić kosiarkę elektryczną

30 marca 2020 Ogród i rolnictwo 0

 

Każdy posiadacz domu z ogrodem czeka tylko na wiosnę, żeby móc w końcu zacząć spędzać czas w ogrodzie. Ja tak mam, bo już nie mogę się doczekać tych słonecznych i ciepłych dni. Nie przepadam za zimą wcale, więc marzę tylko o tym, żeby przyszło już lato. Wiadomo jednak, że przed latem będzie wiosna, a to już jest praktycznie pół drogi do lata. Już nie mogę się doczekać, aż będę mógł znowu kosić trawę na całej posesji. Uwielbiam koszenie trawy, bo wówczas dzień na świeżym powietrzu zlatuje błyskawicznie.

Kosiarki elektryczne lżejsze od spalinowych

kosiarka elektryczna nacZastanawiam się teraz nad wyborem kosiarki, bo jestem w takiej sytuacji, że akurat muszę zakupić nowy sprzęt. Poprzedni uległ awarii, ale to tylko z mojej winy. Wszystko dlatego, że zbyt długo zwlekałem z koszeniem na jesieni, a potem przejechałem kosiarką długą i mokrą trawę. Niestety, ale silnik tego nie wytrzymałem. Fakt, że używałem jakiejś bardzo zwykłej kosiarki. Tym razem zamierzam zainwestować w o wiele lepszy sprzęt. Mój sąsiad ma kosiarkę już kolejny sezon i nic się z nią nie dzieje. Widziałem przez płot, że to kosiarka elektryczna NAC, więc chyba zdecyduję się na zakup takiej samej. Słyszałem wiele dobrego o tej marce produkującej kosiarki. Ponoć kosiarki wcale się nie psują, a nawet jeśli to serwis jest bardzo sprawny. Nie ma też problemu z dostępem do części zamiennych takich jak chociażby nowe noże. Aha, no i oczywiście rozmyślałem nad zakupem kosiarki spalinowej, ale widzę, że sąsiad ma tą wersję elektryczną. I chyba też pójdę raczej w tym kierunku bo spalinowe kosiarki są o wiele cięższe. Ciężko się nimi kosi zwłaszcza, jeśli ma się niewiele miejsca pomiędzy drzewami. Dlatego ja osobiście chyba wybiorę elektryczną kosiarkę, ponieważ o wiele łatwiej się nią kosi. Spalinowa kosiarka jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Natomiast ja mam bardzo długie przedłużacze bębnowe, które idealnie nadają się do koszenia trawy na mojej posesji. Po dłuższym zastanowieniu się stwierdzam, że decyduje się na urządzenie na prąd.

Jak tylko pojawią się pierwsze oznaki wiosny to zaraz biorę się do działania w moim ogrodzie. Najpierw zacznę od kupienia kosiarki, bo niestety ostatnią zniszczyłem. Teraz jednak kupię solidny sprzęt w postaci kosiarki elektrycznej NAC. Sąsiad używa takiej kilka sezonów i nic się z nią nie dzieję, więc ja też kupię taką samą. Koszenie trawy mogę wręcz określić jako swoje hobby. Nie mogę się już doczekać, aż będę mógł zadbać o cały ogród wokół domu. Jeszcze chwilę muszę na to poczekać.