Na czym polegają książki z albikiem?

Na czym polegają książki z albikiem?

3 marca 2020 Kursy i edukacja 0

Moja młodsza córka naśladuje starszą, która chodzi już do szkoły w nauce. Chciałaby razem z nią czytać, pisać i rozwiązywać zadania. Jednakże, jest na to jeszcze za mała. Strasznie się denerwuje, kiedy bierze do ręki książki i zeszyty starszej siostry i nic z nich nie rozumie. Postanowiłam poszukać jakiś książeczek edukacyjnych dla dzieci w jej wieku, żeby mogła mieć swoje pomoce naukowe, kiedy starsza siostra uczy się i odrabia zadania domowe. Natrafiłam na ciekawą serię książek czytaj z albikiem. Zainteresowałam się tym tematem.

Zalety książek z albikiem

książka czytaj z albikiemDowiedziałam się, że książki z albikiem są wielofunkcyjne. Kupuje się je w całym zestawie, książka czytaj z albikiem, elektroniczne pióro i ładowarka z USB do tego specjalnego długopisu. Taka edukacyjna zabawa polega na tym, że w długopisie zapisane są teksty z książeczki, a także nazwy różnych narysowanych przedmiotów, w zależności od tematyki danej książeczki. Dziecko może stuknąć w odpowiedni fragment strony swoim elektronicznym piórem i długopis automatycznie zaczyna „czytać” wybrany przez nie fragment. Taka interaktywna, mówiąca książka jest przeznaczona dla dzieci w różnym wieku. Młodszym pozwala na poznawanie konkretnych nazw, liter czy cyfr oraz słuchanie tekstów. Dla starszych dzieci, w wieku wczesnoszkolnym, ułatwia ona naukę czytania oraz pobudza kreatywne myślenie. Elektroniczne pióro posiada również wejście na słuchawki, dzięki czemu taka książeczka świetnie sprawdza się na przykład w podróży. Mimo iż książeczki przeznaczone są głównie dla dzieci, te do nauki języków obcych z pewnością zainteresują również dorosłych mających problemy lingwistyczne. Ich zaletą jest fakt, że możemy jednocześnie wodzić wzrokiem po tekście jak i wsłuchiwać się w prawidłowo wymawiane słownictwo. Książeczki czytaj z albikiem przeznaczone są już dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Zakupiłam do mojej młodszej córki, kilka takich zestawów. Wybrałam tematykę wszechświata, zwierząt oraz języka angielskiego, ponieważ tym się interesowała.

Córka była bardzo zadowolona z takich książeczek. Seria czytaj z albikiem łączy zabawę z nauką. Interaktywna nauka jest czymś bardzo pożądanym i nowoczesnym. Starsza córka również zainteresowała się tego typu książeczkami i już wkrótce musiałam kupić również zestaw przeznaczony dla starszych dzieci. Jednakże takie książeczki są bardzo tanie, zważywszy na to ile zawierają elementów, dlatego nie martwiłam się za bardzo obciążeniem domowego budżetu. Byłam bardzo zadowolona z takich pomocy naukowych dla dzieci.