Na czym polega przerabianie zdjęć?

Na czym polega przerabianie zdjęć?

8 lutego 2021 Fotografia i sztuka 0

Zdjęcia prywatne z ważnych uroczystości lub te, które są wykonane samemu często nie mają odpowiednich barw, a jakość oświetlenia pozostawia wiele do życzenia. W tej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z fachowej pomocy profesjonalnych edytorów i grafików. Zajmą się oni nie tylko fachową oprawą zdjęcia, by nabrało wyrazistości, ale także nadadzą mu całkiem nowego, artystycznego charakteru.

Fachowa edycja zdjęć przez edytora

przerabianie zdjęć onlineKażdy z nas na pewno choć raz posiadał zdjęcie, które lubił, ale nie posiadało one wyraźnych kształtów, barw lub była na nim osoba, której chcielibyśmy się z niego pozbyć. Obecnie jest w sieci dostępnych wiele darmowych programów graficznych do własnej obróbki fotografii. Znajdziemy tam też tutoriale, które w prosty sposób nauczą nas tego, jak posługiwać się prostymi funkcjami danych programów graficznych czy edytorskich. Jednak jeśli w grę wchodzą poważniejsze usługi, jak np. usuwanie postaci ze zdjęcia czy fachowe przerabianie zdjęć online w hurtowej ilości, to warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego grafika i edytora. Zwykle przesyłamy mu przykładowe zdjęcia, by dokonał wyceny i ocenił potencjał danego zdjęcia co do obróbki. Piszemy też dokładnie, jakiego efektu spodziewamy się po wykonanej pracy. Podstawowa obróbka fotograficzna polega przede wszystkim na nadaniu zdjęciu dobrego kontrastu, wyraźnych barw, poprawie ostrości, a także usunięciu szumu. Można zmienić też całkowicie tonację zdjęcia na cieplejszą/chłodniejszą/bardziej pasującą do jego naturalnego charakteru. Zwykle nie ma problemu, aby dokonać tego na własnym sprzęcie, ale jeśli chodzi np. o tysiące zdjęć z wesela, to moglibyśmy mieć już kłopot, by wszystkie obrobić samemu. Wykupienie stosownej usługi będzie w tym wypadku rozwiązaniem szczególnie pomocnym i zaoszczędzającym cenny czas. Dodatkowo, grafik może nadać zdjęciu zupełnie nowy charakter i sprawić, że pojawią się na nim dodatkowe elementy lub wręcz przeciwnie – usunąć np. nielubianą ciocię ze wspólnej rodzinnej fotografii. Zdolny grafik będzie w stanie także zmienić tło, kolor włosów lub subtelnie wyszczuplić dane partie ciała. Z jego pomocy korzystają często gazety, które przygotowują okładki magazynów lub agencje modelek.

Edycja może opierać się również na fotomontażu. Do zdjęcia może zostać dodany dymek do dialogu, z tułowia wyrośnie druga głowa, a z pleców ogon, dzięki czemu fotografie zyskają wymiar satyryczny. Zdjęcia z wesel, studniówek lub chrztów można ułożyć w estetyczny kolaż, dzięki czemu po wywołaniu będą wyglądały jak pocztówki. Wystarczy przedstawić swoje oczekiwania grafikowi z troską o każdy szczegół.