Moja przygoda z depilacją laserową

Moja przygoda z depilacją laserową

7 października 2019 Piękno i zdrowie 0

Jakiś czas temu skusiłam się za namową przyjaciółki na laserową depilację i dziś jestem sobie wdzięczna za to ponieważ odkąd pamiętam, zawsze miałam problemy z odrastającymi włoskami. Choć na początku podchodziłam do całości nieco sceptycznie, tak naprawdę widzę, że ta forma depilacji działa i daje wymarzone rezultaty.

Dlaczego warto udać się na depilację laserową?

laserowe usuwanie włosów wrocławPierwszy raz zaczęłam golić się jeszcze w podstawówce i wówczas do tego celu używałam tradycyjnej maszynki do golenia. Z resztą dopiero po wielu latach zdecydowałam się przetestować inne formy pozbywania się włosków, ale żadne z nich na dłuższą metę do mnie nie przemawiały. Pomimo tego, że na przykład wosk pozwalał na dłużej zachować gładkość skóry, tak sam proces był dla mnie nie tylko nieprzyjemny, co po prostu bolesny. Z kolei maszynka pozwalała mi szybko pozbyć się włosków i nawet jeśli wieczorem już mogłam zauważyć czarne kropeczki, to mimo wszystko wolałam ten sposób ponieważ był on bezbolesny. Inną sprawą były oczywiście skutki uboczne w postaci zaczerwienień na skórze, a także nierzadko i stanów zapalnych oraz wrastających włosków. Dlatego właśnie, kiedy przyjaciółka opowiedziała mi o depilacji laserowej z początku trudno było mi uwierzyć w efekty, jakie opisywała. Dopiero później zaczęłam czytać więcej na ten temat, a im bardziej się wczytywałam w artykuły tym większą pewność zyskiwałam, że rzeczywiście dzisiejsza technologia pozwala nam na uzyskanie tak spektakularnych rezultatów. Postanowiłam zatem umówić się na laserowe usuwanie włosów Wrocław okazał się posiadać kliniki w których można poddać się depilacji laserowej, co jeszcze bardziej mnie ucieszyło wiedząc, że mam klinikę niemalże pod nosem. Na wizycie konsultacyjnej moja skóra oraz struktura włosa zostały dokładnie przebadane w celu stwierdzenia, czy w ogóle kwalifikuję się do zabiegu. Dobrano mi także indywidualnie moc lasera podczas próby zabiegu specjalnie po to, aby przypadkiem mnie nie poparzyć oraz oczywiście, aby cały zabieg był dla mnie jak najbardziej komfortowy.

Pomimo tego, że obecnie czekają mnie jeszcze cztery zabiegi do skończenia całej serii, tak już jestem bardzo zadowolona z widocznych rezultatów ponieważ odrasta mi coraz mniej włosków, a ponadto te, które jeszcze rosną wydają się być mniej widoczne i słabsze niż na samym początku. Nie mogę się już doczekać, aż w końcu moje ciało będzie idealnie gładkie, a ja więcej nie będę musiała męczyć się z tradycyjnymi formami golenia, które potrafią być niezwykle uciążliwymi.