Miejsca parkingowe na lotnisku w Krakowie

Miejsca parkingowe na lotnisku w Krakowie

19 lipca 2021 Usługi / Produkcja 0

Właśnie rozpoczęły się wakacje. Wielu z nas ma już zaplanowany urlop wypoczynkowy, część osób będzie jednak improwizować. Jak chodzi o najbardziej popularne sposoby na spędzanie urlopu, to oczywiście najwięcej osób wybiera się nad polskie morze. Rośnie też jednak zainteresowanie wypoczynkiem w górach, a także zagranicznymi wyjazdami. Loty do różnych państw, obiecujących często piękną pogodę oraz widoki, są coraz bardziej kuszące. Tym bardziej, że biura podróży mają w zanadrzu z roku na rok coraz ciekawsze oferty.

Rośnie ilość parkingów na lotnisku

parking kraków baliceWakacje zagraniczne nie zaliczają się już do luksusu, z którego mogą skorzystać tylko wybrani. Coraz więcej osób wykupuje zagraniczne wakacje przez biura podróży lub podróżuje na własną rękę. W tym ostatnim przypadku coraz częściej korzystamy z ofert tanich linii lotniczych. Większość wylotów odbywa się z dużych miast Polski. Prawdziwe oblężenie od jakiegoś czasu przeżywa lotnisko w Krakowie. Z popularnych Balic wylatują samoloty w najbardziej popularnych kierunkach wakacyjnych. Taka sytuacja powoduje, że rośnie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w okolicach lotnisko. Jak chodzi o parking kraków balice posiada sporo miejsc dla samochodów. Wszystkie miejsca są oczywiście płatne, ale w zamian za to, że parking jest całą dobę strzeżony. Ze względu na to, że z roku na rok przybywa turystów wylatujących na wakacje z lotniska w Krakowie, poszerzana jest też cały czas baza parkingowa. Niektóre strzeżone parkingi oddalone są od lotniska nawet o kilka kilometrów. Ale wzorem rozwiązań stosowanych w takim przypadku na zachodzie, właściciele parkingów zapewniają w cenie transport na lotnisko za pomocą specjalnego busa. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można przyciągnąć całkiem dużą ilość klientów. Busy odjeżdżają z lotnika i na lotnisko regularnie, dzięki czemu nie ma problemu z przedostaniem się na parking po powrocie z wakacji. Taki parking będzie nas kosztował kilka złotych więcej, ale nie są to duże kwoty i na pewno każdy z nas będzie zadowolony z takiego rozwiązania.

Lotnisko w Balicach przeżywa od jakiegoś czasu prawdziwe oblężenie. Wynika to z tego, że z Krakowa wylatuje większość samolotów, udających się w atrakcyjne wakacyjnie miejsca. Z roku na rok przybywa więc na lotnisku krakowskim osób i rośnie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Na szczęście w obrębie lotniska istnieje możliwość poszerzania parkingów. Powstają też strzeżone parkingi oddalone nieco od lotniska, zapewniające transport dla klientów na lotnisko i z powrotem.