Meble zamawiane do szkół łączą wygodę z trwałością

Meble zamawiane do szkół łączą wygodę z trwałością

9 lipca 2019 Dom i wnętrza 0

Każdy uczeń przy szkolnej ławce spędza po kilkadziesiąt godzin każdego miesiąca. Z tego też powodu zamawiane do szkół meble muszą być wykonane z materiałów o najwyższej jakości i wytrzymałości. Wszystkie muszą też posiadać wymagane europejskie certyfikaty. Nadto, powinny być dopasowane do wzrostu uczniów, którzy nie mogą siedzieć przy źle dobranych ławkach oraz powinny być dopasowane idealnie do potrzeb każdej szkolnej pracowni. Nadto, musimy zakupić też meble do pokoju nauczycielskiego i pokoju dyrektora.

Każdy szkolny mebel musi być solidnie wykonany

solidne meble szkolneNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż każda placówka inwestuje w solidne meble szkolne, które mają służyć uczniom przez kilka dobrych lat. Muszą być więc bardzo solidne i wykonane z najlepszego gatunku drewna. Ławki i krzesełka powinny być dopasowane do wzrostu młodzieży szkolnej. Ławka nie może być zbyt niska, czy zbyt wysoka, gdyż uczuciowi nie będzie wygodnie się przy niej siedziało i uczyło. Podobnie jest z krzesełkami, które muszą też być dokładnie wyprofilowane. W każdej klasie meble ustawiane są w ten sam sposób. Niżsi uczniowie zawsze zajmują ławki położonej najbliżej tablicy. Uczniowie wyżsi siedzą za nimi. W ten sposób nikt nie zasłania nikomu tego, co jest zapisywane na tablicy przez nauczyciela. Różne meble potrzebne są także różnym pracowniom. Inne meble będą w pracowni informatycznej, gdyż muszą pomieścić komputery i drukarki, a inne w pracowni plastycznej, gdzie często musi być też miejsce na sztalugi i artykuły papiernicze. W sali, w której odbywają się zajęcia muzyczne zawsze musi być miejsce na pianino. Coraz częściej szkoły decydują się także na zamawianie szafek dla uczniów, które ustawiane są na korytarzach. W tych szafkach uczniowie mogą trzymać swoje rzeczy i książki, by nie nosić ich ciągle przy sobie. Trzeba mieć też na uwadze, iż solidne meble szkolne dotyczą też gabinetu dyrektora, która muszą być trochę bardziej wystawne i meble do pokoju nauczycielskiego, w których muszą pomieścić się wszystkie dzienniki lekcyjne. Meble szkolne to też bezpieczne ławki ustawiane na szkolnych korytarzach, na których uczniowie będą spędzać czas w swoim gronie w trakcie przerwy pomiędzy lekcjami.

Nie ma najmniejszej przesady w stwierdzeniu, iż szkoły powinny być wyposażone w solidne meble szkolne, które będą dopasowane do potrzeb uczniów. Muszą być wykonane z materiałów o najwyższej jakości, dzięki czemu będzie można z nich korzystać przez kilka dobrych lat. Wszystkie muszą być dopasowane do wzrostu uczniów i wygodne, gdyż młodzież w salach lekcyjnych spędza kilkadziesiąt godzin w ciągu miesiąca. Nadto, muszą być praktyczne, tak by można było przechowywać w nich wszelkie pomoce naukowe.