Meble z drewnianych palet

Meble z drewnianych palet

29 września 2019 Przemysł / Produkcja 0

 

Paletomania – tak można opisać zjawisko ostatniego okresu we wnętrzarskich upodobaniach, okres wzmożonego ich zakupu, dla celów innych niż logistyczny. Palety w formie przerobionej na mebel zagościły na stałe nie tylko w ogrodach i na tarasach, ale również w naszych mieszkaniach. 

W czym tkwi fenomen palet?

palety drewnianeWarto rozpocząć od krótkiego zdefiniowania, iż palety drewniane to solidna i mocna konstrukcja z desek sosnowych, mająca na celu skupienie drobniejszych opakowań produktów, w sposób umożliwiający ich transport i przechowywanie oraz przenoszenie za pomocą wózków widłowych. Palety drewniane mają zestandaryzowane wymiary, aby dopasować się do środków transportu i powszechnych wymiarów magazynów. Z uwagi na fakt, iż jest to drewno i na dodatek konstrukcyjnie solidnie złożone – aby spełniało swoje funkcjonalności – może stać się po przerobieniu wytrzymałym meblem.Wystarczy zeszlifować,odpowiednio polakierować czy pomalować, dołożyć dekoracyjne elementy i uzyskamy naprawdę ciekawy efekt. Najlepiej sprawdzają się w roli stolików kawowych na zamontowanych kółkach i na przykład z taflą blatu szklanego ułożonego na górze, czy też w formie minimalistycznego łóżka sypialnianego, na który kładziemy materac. Palety mogą też pełnić rolę zagłówka,wystarczy do ich konstrukcji zamontować odpowiednio pikowane panele tekstylne. Nie zapomnijmy o ich znacznej roli balkonowej i tarasowej. Tutaj zagrają rolę siedzisk, ławy czy stolika. Palety drewniane można zakupić w specjalnych punktach kupno-sprzedaż palet czy też w wielu internetowych sklepach. Możemy zdecydować się na nowe w cenie 30-40 zł bądź na nadgryzione zębem czasu, używane w cenie o połowę mniej. Dostępne na rynku są palety najbardziej popularne, czyli tzw.europalety. Ich oznaczenia to:EUR1,EUR2, EUR3,EUR6 czy ISO. Wymiary europalet są przypisane do przedmiotowych oznaczeń, a grubość desek europalet zawsze wynosi 22mm.Jeśli chodzi o możliwości metamorfozy to korzystamy tu z całej gamy farb, sprayów, lakierów, bejc, takich samych jak te dedykowane dla drewna.

Krótko mówiąc, można puścić wodze fantazji. Palety drewniane można też w rewelacyjny sposób wykorzystać w przypadku działalności gastronomicznej. Kawiarenki, puby, lokale mogą wzbogacić i urozmaicić swój wystrój np. kolorowymi siedziskami z europalet. Z powyższego wynika,iż palety mają sporo alternatywnych zastosowań. Swoje podstawowe logistyczne funkcje spełniają w niezastąpiony sposób, a dodatkowo stały się dobrym materiałem w rękach designerów i projektantów.