Maska z filtrem ffp2 chroni przed wirusami

Maska z filtrem ffp2 chroni przed wirusami

27 września 2020 Piękno i zdrowie 0

 

Każdego roku na jesień wzrasta liczba zachorować na grypę, która jest chorobą przenoszoną drogą kropelkową. Za wszystko odpowiedzialne są wirusy, które przedostają się nieproszone do naszego organizmu poprzez drogi oddechowe. Tegoroczna jesień może być jednak o wiele gorsza, bo cały świat zmaga się jeszcze dodatkowo z koronawirusem wywołującym ciężkie do pokonania zapalenie płuc. Dlatego warto odpowiednio się przed tym zabezpieczyć i zaopatrzyć się w maski ochronne wyposażone w odpowiednie filtry.

Najskuteczniejsze są maski z wysokiej klasy filtracją

maska z filtrem ffp2Wspomniany już koronawirus jest z nami od dawna i nauczyliśmy się z nim w pewnym sensie funkcjonować, ale to tylko dlatego, że przestrzegamy pewnych zasad związanych z higieną osobistą i zachowaniem dystansu od innych. Zakładamy też odpowiednie maski ochronne, które pomagają nam uniknąć zarażenia się albo zarażania innych. Najczęściej nosimy zwykłe maski bez żadnych filtrów, ale one nie chronią przed wirusami osoby, która je nosi. Zapobiegają jedynie przenoszeniu się wirusów, które sami emitujemy w wydychanym powietrzu. Chcąc ochronić przed wirusami siebie trzeba nosić maski posiadające odpowiedniej klasy filtr. Takie maski można kupić w większości aptek, ale najłatwiej kupić je w internecie. Jeśli chcemy uchronić siebie i swoich najbliższych przed zarażeniem się grypą czy koronawirusem powinniśmy zakupić maski wyposażone w filtr oznaczony symbolem ffp2. W tej chwili maska z filtrem ffp2 jest najskuteczniejsza jeśli chodzi o ochronę osoby, która ją nosi. Taka maska potrafi zatrzymać na zewnątrz większość wirusów i mikrocząstek, którymi oddychamy każdego dnia. Maska z takim filtrem potrafi ochronić również przed wszechobecnym smogiem, czyli pyłkami zawieszonymi w powietrzu. Maski z wysokiej klasy filtrem mają wiele zastosowań, ale najważniejsze jest to, że potrafią nas ochronić przed praktycznie każdym rodzajem wirusa. Maski posiadają wymienne filtry, więc w każdej chwili można odnowić ich działanie poprzez założenie nowego filtra.

Dobrej jakości maska z filtrem ffp2 to zakup, na który trzeba wydać około trzydziestu złotych. Można kupić również droższe maski, ale wystarczy zaopatrzyć się w najtańsze maski posiadające wspomniany filtr, bo to w zupełności wystarczy do ochronienia się przed wirusami i smogiem. Ważne jest jednak to, żeby maska posiadała odpowiedni certyfikat jakości, który będzie świadczył o jej odpowiednim działaniu. Przed zbliżającą się jesienią każdy powinien zaopatrzyć się w takie środki ochrony.