Małe mieszkania sprzedają się od ręki

Małe mieszkania sprzedają się od ręki

3 grudnia 2019 Działka i nieruchomości 0

Na rynku nieruchomości koniunktura cały czas jest rosnąca. Od dłuższego już czasu można zaobserwować trend, w którym sprzedaż nieruchomości rośnie. W stosunku do lat poprzednich sprzedaje się więcej nieruchomości z rynku pierwotnego. Na uwagę zasługuje też fakt, że deweloperzy budują na potęgę. Za tym wszystkim idą też rosnące ceny. Buduje się coraz więcej, ale buduje się również coraz drożej, bo koszty wybudowania bloku mieszkalnego zwiększyły się znacząco. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania.

Najwięcej buduje się dzisiaj małych mieszkań

małe mieszkania na rynku pierwotnym w rzeszowieDeweloperzy muszą dopasować swoją ofertę do aktualnego popytu. A tutaj sprawa est jednoznaczna. Najlepiej sprzedają się małe mieszkania, ponieważ najwięcej ludzi jest na nie stać. I nie ma znaczenia, że ich cena od metra jest podobna do ceny mieszkań większych. Ważne jest to, że cena mieszkania jest niska bo niski jest jego metraż. Wszystkie kawalerki i mieszkania jednopokojowe sprzedają się błyskawicznie. Praktycznie zaraz po ogłoszeniu sprzedaży przez dewelopera małe mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie są już wyprzedane. I szkopuł w tym, że ta podaż jest bardzo ograniczona. Bo to nie jest tak, że deweloperzy mogą budować osiedle obok osiedla. Do tego też przecież potrzebne są odpowiednie lokalizacje, warunki, pozwolenia i przede wszystkim gigantyczne pieniądze. Przewidywania są takie, że mieszkania kupione dzisiaj jako nowe za kilka lat będą sprzedawane ze sporym zyskiem. Wszystko będzie jednak zależeć od tego, jaki będzie wówczas popyt. Na dzisiejszą sytuację na pewno składa się fakt, że otwarliśmy granicę na pracowników ze wschodu. Bardzo wysoki poziom migracji zarobkowej sprawił, że zrobiło się ciaśniej jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy. Wszystko to jednak nie znaczy, że za kilka lat nieruchomości z rynku wtórnego będą sprzedawać się tak czy inaczej. Na razie jedno jest pewne. Praktycznie każde nowe mieszkanie o niewielkiej powierzchni od razu znajduje swojego nabywcę. Tym bardziej, że ze mały metraż oznacza też względnie niską cenę nieruchomości.

W budownictwie mieszkaniowym nie ma ani chwili wytchnienia. Deweloperzy budują gdzie tylko można i gdzie tylko się da. Nowe inwestycje pokrywają zapotrzebowanie na mieszkania, ale największą sprzedażą cieszą się mieszkania o małej powierzchni. Są one relatywnie tanie, bo mają niewielki wymiar. Ceny mieszkań zależą od metrażu, dlatego najłatwiej kupić mieszkanie o rozmiarach kawalerki. Na takich mieszkaniach w przyszłości można będzie sporo zarobić.