Limit kilometrów przy wynajmie samochodu

Limit kilometrów przy wynajmie samochodu

31 maja 2019 Motoryzacja i Transport 0

Bardzo często wypożyczalnie samochodów nakładają na kierowców określony limit kilometrów, który mogą przejechać. Oczywiście będziemy mogli również się znaleźć na polskim rynku wypożyczalnie, które nie stawiają przed klientami żadnego limitu kilometrów, dzięki czemu możemy podróżować tyle, ile chcemy wynajętym samochodem. Bardzo często limit kilometrów podyktowany jest tym, aby po przejechaniu konkretnej liczby kilometrów wartość samochodu nie spadała zbyt szybko.

Bardzo ważne ubezpieczenie samochodów w wypożyczalni

Samochody do wynajęcia ŚląskKiedy decydujemy się na wypożyczenie samochodu w wypożyczalni, to mamy pewność, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Czasami w cenę wliczone są dodatkowe ubezpieczenia, które chronią na wypadek kolizji drogowej czy też uszkodzenia samochodu. Jednak kiedy dokładnie przeczytamy umowę, to zauważymy że podstawowe ubezpieczenie nie chroni nas od niefortunnych zdarzeń, które mogą przysporzyć nam naprawdę bardzo dużych kosztów. Dlatego warto samodzielnie ubezpieczyć samochód od różnego rodzaju uszkodzeń karoserii czy też podwozie. Dobrze jest wykupić również dodatkowe pakiety ubezpieczeń, które będą chroniły koła oraz szyby, a także będą chroniły osoby podróżujące przed wypadkiem. Dobrze jest również podczas wyjazdu do innego kraju, aby kupić ubezpieczenie od kradzieży. Profesjonalna wypożyczalnia posiada różnego rodzaju samochody do wynajęcia Śląsk to region, gdzie będziemy mogli wynająć samochody luksusowe oraz sportowe, a także terenowe. Zawsze podczas wynajmowania samochodu powinniśmy również podpisać odpowiednią umowę cywilnoprawną. Powinniśmy dokładnie taki dokumenty przeczytać, aby mieć pewność co podpisujemy i w takiej umowie powinny być zawarte najważniejsze informacje dotyczące wynajmowanego samochodu. Zawsze umowę, którą podpiszemy z wypożyczalnią samochodów, powinniśmy wozić ze sobą, ponieważ jest ona dokumentem, który po świadczy o tym, że mamy prawo do użytkowania pojazdu, który jest wynajmowany. Zawsze najbardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy, ponieważ wtedy możemy znacznie taniej wynająć samochód niż, gdy wynajmujemy auto na 1 czy 2 dni.

Z wypożyczalni samochodów korzystają przede wszystkim osoby prywatne, ale również bardzo często przedsiębiorcy i wynajmują nawet całą flotę pojazdów do swojej firmy. Klienci wypożyczalnia samochodu na kilka godzin lub na kilka dni, a także na stałe, ponieważ nie chcą kupować własnego samochodu. Zawsze, kiedy wynajmujemy auto z wypożyczalni, to mamy pewność, że wykonany był kompletny przegląd techniczny i mamy również pomoc serwisową, gdy auto uszkodzi się.