Lekkie rusztowanie modularne

Wieżowiec w centrum miasta był niedokończony od przeszło trzydziestu lat, i podczas gdy wiele osób próbowało uzyskać pozwolenie na jego rozbiórkę czy zagospodarowanie, właściciele dziwnym trafem zawsze blokowali takową możliwość. Dopiero niedawno okazało się iż budynek został sprzedany, a nowy właściciel chce wykończyć konstrukcję i przeznaczyć owy wieżowiec na siedzibę firmy. Nasza ekipa budowlana została zaangażowana do wykonania większości prac przy renowacji wieżowca.
Lekkie rusztowania aluminiowe
Już na początku okazało się iż prace są utrudnione niemożliwością zastosowania ciężkiego sprzętu, z racji bliskiej odległości sąsiadujących budynków. Większość robót na wysokościach musiała więc odbywać się z użyciem rusztowań, gdyż szkielet budynku nie posiadał nawet schodów, które znacznie ułatwiłyby wykonywanie jakichkolwiek prac renowacyjnych. Kolejny problem polegał na tym, iż nie posiadaliśmy wystarczającej ilości rusztowań, by wygodnie prowadzić prace w każdym miejscu. Co prawda, mogliśmy wykonywać zadania pojedynczo, aczkolwiek wiązałoby się to z ogromnymi utrudnieniami i opóźnieniami, dlatego zdecydowaliśmy się zaopatrzyć w więcej modułów rusztowań. Hurtownia sprzętu pracowniczego w której zaopatrywaliśmy się już od dłuższego czasu posiadała na stanie również rusztowanie cena różniła się w zależności od odmiany, a najtańsze były oczywiście standardowe stalowe konstrukcje. Naszą uwagę zwróciły jednak nieco droższe rusztowania modularne, które od jakiegoś czasu były polecane przez większość ekip budowlanych, głównie ze względu na lekką konstrukcję, wykonaną głównie z aluminium, oraz łatwość ich składania. Rusztowania te różniły się od najbardziej standardowych i rozpowszechnionych szkieletów przede wszystkim zastosowaniem większej ilości modułów. W zestawach były więc zarówno zwykłe podesty, jak i schody, znacznie ułatwiające poruszanie się pomiędzy poziomami rusztowania, które do tej pory często bywało dość niebezpieczne, jak również segmenty pozwalające na montaż tak przydatnych akcesoriów jak choćby półki na narzędzia czy zaczepy do instalacji bezpieczeństwa.
Wszystkie segmenty posiadały również wytrzymałe podłogi ze stali i tworzyw sztucznych, o powierzchni zapewniającej o wiele lepszą przyczepność, nawet podczas deszczu, ogromnie podnosząc bezpieczeństwo pracy na wysokości. Segmenty rusztowań były niemal o połowę lżejsze niż stalowe odmiany, dlatego były nieporównywalnie łatwiejsze do przetransportowania na miejsce budowy, nie wymagając użycia samochodu ciężarowego nawet do dużych ilości segmentów.
Najnowsze komentarze