Legowiska, materace i kilka innych drobiazgów

Legowiska, materace i kilka innych drobiazgów

29 stycznia 2020 koty i inne 0

Nie da się nie zauważyć, że każdy posiadacz jakiegokolwiek zwierzaka wariuje na punkcie swojego pupila. Poświęca mu swój czas, spędzając go na spacerach lub zabawie. Wybiera jak najlepsze jedzenie, żeby tylko zadowolić gust swego kompana. Jest z nim w chwilach smutku i radości. Dzieli się posiłkiem i miejscem na kanapie. Myśli, aby nigdy niczego nie zabrakło. Martwi się, szuka pomocy i najlepszego lekarza, kiedy dzieje się coś złego.

Materace, legowiska, zabawki – wszystko dla pupili

materac legowisko dla psaNie da się zaprzeczyć, że wymienione działania są w zasadzie warunkami idealnego związku. Tak to właśnie wygląda. Więź pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem to relacja, w której pierwsze uważa drugiego za członka rodziny, przyjaciela i najwierniejszego partnera, a drugie odwdzięcza się, przyjmując swego pana do stada i akceptując jego wady i słabości. Jak w każdej innej więzi, tutaj także jest miejsce na złość i „kłótnie”. Są fochy i chwile pojednania, którym zazwyczaj towarzyszy jakiś drobny przysmak. Nic więc dziwnego, że wszelkie drobiazgi i przedmioty przeznaczone dla zwierząt cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Producenci prześcigają się w pomysłach. Możemy znaleźć przeróżne ubranka dla pupili. W zależności od naszego widzimisię może to być kombinezon chroniący przez zimnem, kreacja świąteczna lub przebranie karnawałowe. Wśród zabawek znajdziemy takie, które mają wspomagać prawidłowy rozwój lub służyć do zaspokajania wrodzonych potrzeb. Znajdzie się też niejeden wymyślny materac legowisko dla psa lub kota, np. w postaci głowy lwa, której paszcza jest jednocześnie wejściem do jego wnętrza. Powstała także cała masa kosmetyków, która ma służyć do pielęgnacji i higieny. Ich pierwowzory często można znaleźć wśród produktów przeznaczonych dla ludzi. Przykładem może być choćby szampon. W zależności od potrzeby: do włosów krótkich lub długich; sierści jasnej lub ciemnej; hipoalergiczny lub o naturalnym składzie. Jeśli się postaramy, to doszukamy się nawet pasty do zębów dla kotów o wyśmienitym smaku kurczaka. Niektóre z takich produktów wydają się lekką przesadą i ruchem w niewłaściwym kierunku, ale dopóki nie szkodą zwierzętom, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były dostępne w sprzedaży. Przecież każdy ma prawo wydawać własne pieniądze na co chce.

Choć coraz więcej osób decyduje się na adopcję zwierzaka, to nadal spora ich ilość przebywa w schroniskach, które nie zapewniają im wystarczająco dobrych warunków. Warto więc pamiętać, że kupując coś dla swojego pupila, można także dokupić kilka najpotrzebniejszych rzeczy i przekazać je schronisku, które znajduje się w okolicy. To drobny gest, ale spora pomoc i ogromnie dobry uczynek.