Kurs konsultanta ślubnego

Kurs konsultanta ślubnego

31 marca 2020 Śluby i Wesela 0

Jakoś przez bardzo długi czas nie miałam na siebie pomysłu i kompletnie nie wiedziałam, czym chciałabym zajmować się zawodowo. Ukończyłam zarządzanie, ale jakoś nie czułam, że bycie menedżerem w korpo to zajęcie dla mnie. Kompletnie nie nadawałam się  bowiem jak trybik maszyny, nie chciałam dać się sformatować. Co prawda pracowałam przez jakiś czas w różnych miejscach, ale koś nigdzie nie udało mi się zostać na dłużej. Cały czas szukałam swojej drogi. Taki mijały lata, nadszedł czas mojego ślubu.

Szkolenie dla konsultanta ślubnego

konsultant ślubny - kurs praktycznyPrzygotowania do ślubu i wesela zaczęliśmy wiele czasu przed tym ogromnie dla nas ważnym wydarzeniem. Chciałam, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, aby wszystko wypadło perfekcyjnie, dlatego drobiazgowo planowałam każdy szczegół. Zawsze byłam świetną organizatorką, jednak moje przygotowania do ślubu  odkryły ten mój dar w pełni. Wszystko udało się perfekcyjnie, byliśmy szczęśliwi. A sama organizacja wszystkiego bardzo mi się spodobała. Pomyślałam, że czemu nie zostać ślubnym konsultantem. Wydawało mi się, że mogłabym bardzo dobrze się w takiej pracy odnaleźć. Postanowiłam wiec ukończyć odpowiednie szkolenie i zabrać się do organizacji ślubów. To musi być cudowny zawód – konsultant ślubny – kurs praktyczny, na który się zapisałam, tylko utwierdził mnie w tym mniemaniu. Kurs bardzo mi się podoba, bardzo wiele się nauczyłam, a także nabyłam dużo praktycznych umiejętności. Kurs trwał dość długo, był bardzo rozbudowany, dzięki czemu dostaliśmy wiedzę na temat wszelkich aspektów organizacji ślubu oraz wiele cennych wskazówek. Bardzo byłam zadowolona z pieniędzy wydanych na kurs, dzięki niemu czułam się pewnie w roli konsultanta ślubnego i bez wahania zaczęłam reklamować swoje usługi i brać zlecenia na organizację ślubów. Uważam, że ten kurs naprawdę  bardzo dużo mi dał, na pewno bez ukończenia go byłoby mi o wiele trudniej pracować. Być może w ogóle nie miałabym odwagi, by otworzyć własną działalność. A tymczasem działam i mój biznes idzie mi doskonale.

Każdy, kto posiada wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne i interpersonalne, a nie może odnaleźć się bezdusznym korporacyjnym świecie, może spróbować swych sił w charakterze konsultanta  ślubnego. Wystarczy ukończyć odpowiedni kurs dla konsultantów ślubnych i już można brać się za organizację ślubów i wesel. Jest to bardzo ciekawa praca, a ukończenie kursu na pewno da nam konieczną ilość wiele wiedzy i umiejętności koniecznych do do tego rodzaju prac. Warto w niego zainwestować.