Kupno pieluszek tetrowych

Kupno pieluszek tetrowych

11 stycznia 2021 Rodzina i dzieci 0

Już za kilka tygodni miało się urodzić moje pierwsze dziecko. Na co dzień jestem zwolenniczką ekologicznego stylu życia i bardzo dbam o to, aby nie generować zbyt dużej liczby niepotrzebnych śmieci i odpadków. W związku z tym, od początku ciąży wiedziałam, że zdecyduję się na pieluszki wielorazowe. Nie wyobrażałam sobie bowiem, że codzienne będę musiała wrzucać sterty wielu brudnych pampersów, które będą miesiącami rozkładały się na wysypisku śmieci. Teraz, musiałam jeszcze zdecydować jaki rodzaj takich wielorazowych pieluszek będę używać.

Zalety klasycznych pieluszek tetrowych

klasyczne pieluchy tetroweOkazało się, że w sklepach dziecięcych wybór jest całkiem spory. Dosyć długo zastanawiałam się, jakie pieluchy będą odpowiednie, ale w końcu zdecydowałam się na klasyczne pieluchy tetrowe. Uznałam, że są one najbardziej ekologiczne, a przy tym wykonane są z hipoalergicznego materiału, który jest odpowiedni nawet dla delikatnej i wrażliwej skóry noworodków. Korzystając z takich pieluch nie trzeba korzystać z wymiennych wkładów, które po kilkukrotnym praniu i tak trzeba wyrzucać. Pieluszki tetrowe bardzo szybko i łatwo się pierze. Ten materiał może prać nawet w dziewięćdziesięciu stopniach Celsjusza, dlatego pieluchy po praniu są higienicznie czyste i w zasadzie sterylne. Wbrew pozorom nie pozostają na nich także plamy po fekaliach. Obecnie w wielu sklepach, w tym także w tym sklepie w którym robiłam zakupy i kupowałam wyprawkę dla mojego dziecka, dostępne one były w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych. To już nie te czasy, że pieluszki tetrowe kojarzyły się z białym, lekko przetartym materiałem. Te które zakupiłam były wysokojakościowe, kolorowe i bardzo ładnie obszyte na brzegach, dzięki czemu miałam stuprocentową pewność, że nie będą się one strzępić po praniu czy w wyniku częstego używania. Już wkrótce przekonałam się, że pieluszki tetrowe mają szereg innych atutów i bardzo dobrze zrobiłam, że zdecydowałam się właśnie na tego typu artykuły niemowlęce. Korzysta się z nich naprawdę wygodnie i są one bardzo praktyczne.

Wszystko dzięki temu, że są one miękkie i z ogromną łatwością można zmienić dziecku pieluszkę, nawet kiedy śpi. Materiał ten jest niezwykle chłonny dlatego nie przecieka na ubranka, a dziecko po załatwieniu się nie ma wrażenia, że jest mu mokro i zimno. Dzięki temu unika się również infekcji dróg moczowych u dziecka. Jestem bardzo zadowolona z pieluszek, które zakupiłam, tym bardziej że były one dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie i z kilkunastu sztuk, które kupiłam większość mam do dzisiaj.