Które biuro nieruchomości wybrać?

Które biuro nieruchomości wybrać?

16 kwietnia 2019 Działka i nieruchomości 0

Wybór najlepszego biura nieruchomości jest bardzo ważną decyzją, którą musimy podjąć, gdy chcemy zakupić mieszkanie lub sprzedać albo dokonać wynajęcia. Dzięki odpowiedniej agencje nieruchomości będziemy mogli znacznie szybciej sprzedać nasze mieszkanie, ponieważ profesjonaliści doskonale wiedzą jak zająć się przygotowaniem odpowiedniej oferty, aby zainteresować potencjalnych klientów. Zawsze dopiero po sprzedaży mieszkania pobierana jest prowizja przez pośrednika nieruchomości, a więc na początku nie wiąże się to z żadnymi kosztami.

Jak wybrać odpowiednią agencję nieruchomości?

biuro pośrednictwa nieruchomości warszawaNa początek przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy biuro nieruchomości, na które chcemy się zdecydować prowadzi legalną działalność gospodarcza na terenie naszego kraju. Brak takiej informacji może być sygnałem do tego, aby uchronić się przed przykrymi konsekwencjami, ponieważ każda agencja nieruchomości musi być zarejestrowana jako firma w Polsce. Bardzo często wiele osób poszukujących dobrej agencji nieruchomości i sprawdza, od jak dawna firma działa na rynku, aby w ten sposób ustalić doświadczenie oraz staż pracy agentów nieruchomości. Kiedy widzimy, że przez wiele lat prowadzone jest biuro nieruchomości, to mamy pewność że będą tam pracować kompetentni agenci nieruchomości, którzy będą w stanie pomóc nam przygotować ofertę sprzedaży mieszkania oraz niezbędne dokumenty do sfinalizowania transakcji po zakupie. Po opiniach od byłych klientów możemy również znaleźć dobre biuro pośrednictwa nieruchomości Warszawa to miasto, na terenie którego znajdziemy kilka siedzib agencji nieruchomości. Możemy również sprawdzić kwalifikacje pracowników agencji nieruchomości, ale obecnie ustawa deregulacyjna zniosła obowiązek, aby pośrednicy nieruchomości musieli ukończyć egzaminy państwowe. Oznacza to, że aktualnie praktycznie każdy bez żadnego doświadczenia może założyć agencje nieruchomości i prowadzić usługi związane z zakupem lub sprzedażą mieszkań oraz domów, a także działek pod zabudowę. Zawsze warto postawić na agencje nieruchomości, która posiada chociaż jednego pracownika z licencją w pośrednictwie nieruchomości, ponieważ wtedy mamy pewność, że taka osoba charakteryzuje się odpowiednimi kwalifikacjami i ma niezbędną wiedzę do realizowania takich usług.

Również bardzo ważnym punktem pod względem, którego powinniśmy wybierać agencje nieruchomości jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to dla nas ochrona, ponieważ gdyby agent nieruchomości popełnił jakiekolwiek błędy, przez które wyrządzone by były dla nas szkody to wtedy możemy uzyskać bardzo wysokie odszkodowanie, które pokryje poniesione przez nas straty. Dlatego warto taki czynnik również zweryfikować przed wyborem.