Koszty dojazdu z Rzeszowa do Belgii

Koszty dojazdu z Rzeszowa do Belgii

26 maja 2020 Motoryzacja i Transport 0

Polacy, którzy pracują za zachodnią granicą naszego kraju, szukają możliwości jak najtańszego podróżowania z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania pracy. Ci, którzy podróżują nie mieszkają na stałe za granicą. Jeżdżą do pracy na kilka dni bądź tygodni i przyjeżdżają do rodziny w odwiedziny czy po prostu wracają do domu. Praca za granicą najczęściej wiąże się z tym, że ma się tam zapewnione zwyczajne noclegi na czas wykonywania obowiązków. Podróż do kraju zatrudnienia trzeba sobie zorganizować samodzielnie.

Najtaniej podróżuje się busami

busy z rzeszowa do belgiiChcąc podróżować z kraju zamieszkania za zachodnią granicę możliwie jak najtaniej wystarczy jedynie poszukać odpowiedniego rozwiązania. Na pewno warto skorzystać z tej podpowiedzi. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że jazda własnym samochodem jest zupełnie nieopłacalna. Może się to opłacić tym, którzy mieszkają pod naszą zachodnią granicą. Im dalej na wschód tym większe koszty paliwa w podróży na zachód. Dlatego dla mieszkańców takich miast jak Rzeszów czy innych na wschodzie opcja podróży własnym samochodem należy raczej do najbardziej kosztownych. Z tego regionu na pewno najbardziej opłaci się podróż busami oferowanymi przez prywatnych przewoźników. Takie busy odjeżdżają codziennie o regularnych porach z głównych dworców autobusowych. Podróż busem ze wschodu kraju do krajów zachodnich sąsiadów trwa podobną ilość czasu jak podróż samochodem. Spora różnica jest za to jeśli chodzi o koszty podróży. Busy z Rzeszowa do Belgii zabierają po kilkanaście osób naraz, więc koszty podróży rozchodzą się na kilkanaście osób. Cena biletu dla jednej osoby wynosi około dwieście do trzystu złotych. To jest naprawdę niewiele, bo paliwo do samochodu na taką podróż kosztuje przynajmniej trzykrotność tej kwoty. Jeśli jedziemy autem w cztery osoby no to pewnie wyszlibyśmy cenowo na plus. Tylko, że jadąc busem można naprawdę wygodnie spędzić całą podróż. W busach jest dużo miejsca, a poza tym wiezie nas kierowca i nie trzeba samemu skupiać się na prowadzeniu samochodu.

Z nawet najdalej na wschodzie położonych miast Polski dojedziemy do każdego miasta w zachodnich krajach Europy. Komfort podróżowania i ceny biletów to dwa najważniejsze argumenty przemawiające za skorzystaniem z takiej formy podróżowania. Za niespełna trzysta złotych możemy przemierzyć pół Europy i wygodnie dotrzeć do miejsca docelowego. Trwa to dłużej niż podróż samolotem, ale na pewno jest o wiele taniej. Reasumując – podróżowanie busami to najtańsza i najbardziej komfortowa alternatywa.